Co sprawdzać przy kupnie używanego auta?


Co sprawdzać przy kupnie używanego auta?
2019-03-16
Używany samochód lub nowy samochód? Konsumenci każdego roku stają przed trudnym wyborem przed zakupem. Wyjaśniamy i doradzamy w zakresie najważniejszych parametrów zawartych w procesie decyzyjnym konsumentów dotyczących używanego pojazdu.

Czy wiesz, że 30% wszystkich używanych samochodów zawiera jakiś rodzaj negatywnej historii? Niespójność przebiegu, skradzione wpisy lub nadmierna liczba poprzednich właścicieli to fakty, które znacząco zmieniają wartość Twojego samochodu, niezależnie od tego, czy o tym wiesz. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


Najważniejsze parametry dla prawidłowego skontrolowania używanego auta

  • Cena i wartość
  • Odszkodowanie
  • Bezpieczeństwo na drodze i trwałość
  • Wartość rezydualna
  • Liczba poprzednich właścicieli
  • Data rejestracji
  • Stan powłoki lakierniczej


Wartość danego auta – Jego cena

Zalecamy klientom przejrzenie rynku i sprawdzenie, czy wartość odpowiada cenie pojazdu. Sprawdź wartość używanego samochodu, aby nie przepłacić. Wartość ta może najbardziej wpłynąć na najnowszą historię samochodu. Upewnij się, że Twój pojazd nie ma poważnych wypadków.



Nadmierne uszkodzenia

Niedopuszczalne szkody mogą obniżyć wartość pojazdu i prowadzić do kosztownych nieprzewidzianych napraw. Może to również wpływać na bezpieczeństwo na drodze i środowisko. Zawsze sprawdź używany samochód pod kątem zadrapań i ogólnej funkcjonalności. Zalecana jest kontrola.



Bezpieczeństwo na drodze i trwałość pojazdu

Skąd wiesz, że twój pojazd jest bezpieczny? Zalecamy uzyskanie zapisów kontroli w pojeździe w pobliżu daty zakupu. Aby upewnić się, że Twój pojazd przejdzie obowiązkową kontrolę samochodu pod kątem użytkowania drogi, zawsze sprawdzaj historię pojazdów używanych, aby uniknąć ukrytych niespodzianek.



Wartość rezydualna

Jeśli dziś kupisz używany samochód, jaka jest wartość twojego samochodu 100 000 kilometrów i kolejna własność później? Strategiczna inwestycja zwraca uwagę na liczbę kilometrów, trwałość i liczbę posiadanych pojazdów.



Przebieg

m wyższy numer przebiegu, tym większa szansa na przyszłe reparacje i niższa wartość rezydualna. Upewnij się, że licznik kilometrów nie został wycofany. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wykryć oszustwo drogomierza.



Liczba poprzednich właścicieli

Duża liczba właścicieli może zdyskredytować pojazd, a nawet podnieść sceptycyzm. Zapytaj lub zrób badania na temat ilości właścicieli, aby dowiedzieć się więcej o Twoim pojeździe.



Data rejestracji – data pierwszego użycia auta

Wcześniejsza data rejestracji może oznaczać tańszy samochód, ale także zwiększa ryzyko przyszłych reparacji. Spójrz na czynniki ryzyka używanego samochodu. Proste sprawdzenie lub zapytanie może zaoszczędzić Ci finansowego bólu głowy.



Stan powłoki lakierniczej

Wbrew pozorom nie chodzi tu o sam wygląd ale i o potencjalny koszt odnowy lakieru lub naprawy elementu poddanego nadmiernemu szpachlowaniu. Prace lakiernicze bywają niezwykle kosztowne, szczególnie jeśli kupujemy auto do funkcji reprezentatywnych. Aby uniknąć nadmiernych wydatków warto już wcześniej zaopatrzyć się w specjalistę lakiernika wyposażonego w spektrofotometr i umiejętności lakiernicze niezbędne do wykonania wszystkich napraw.

Same umiejętności to jednak nie wszystko. Prawidłowa naprawa lakieru wymaga profesjonalnych materiałów lakierniczych, a więc lakieru samochodowego, podkładów i wypełniaczy. Wszystko to znajdziesz na stronie kubalakiery.pl – największego dystrybutora lakierów samochodowych i przemysłowych w Polsce wschodniej.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl