Ceny samochodów w Polsce - samochody nowe i używane


Ceny samochodów w Polsce - samochody nowe i używane
2020-12-04
Rynek samochodowy w Polsce, mimo wciąż trwającej epidemii COVID - 19 i obostrzeń z nią związanych, powoli dochodzi do równowagi. Jak wygląda aktualnie sprzedaż samochodów nowych i używanych w Polsce? Które modele cieszą się największą popularnością i jakie są ceny samochodów?
Postaramy się udzielić odpowiedzi w poniższym tekście. 

  1. Samochody nowe
  2. Rynek samochodów używanych
  3. Ceny samochodów w Polsce

.

Samochody nowe

Przez obostrzenia związane z pandemią rynek nowych samochodów w Polsce bardzo podupadł i dopiero powoli podnosi się z dna. Pokazuje to przede wszystkim porównanie z rokiem 2019, kiedy to kupiono o 20 procent więcej nowych samochodów osobowych niż w roku obecnym. Prognozy IBRM Samar przewidują, że w całym 2020 roku, łączna sprzedaż samochodów osobowych wyniesie tylko 390 tysięcy. W pierwszym półroczu roku 2020, najpopularniejszymi i najczęściej kupowanymi samochodami były auta marki Toyota, zwłaszcza model Yaris. Kupno samochodu tego japońskiego producenta to świetna inwestycja. Marka bowiem znana jest ze swojej niezawodności.

Rynek samochodów używanych

Mimo, że na kupno nowego samochodu może już sobie pozwolić coraz więcej Polaków, to większą część społeczeństwa nadal stać tylko na auta używane. Z raportu przygotowanego przez AAA Auto wynika, że przeciętny Polak najczęściej wybiera samochody proste, tanie i wygodne, najczęściej z segmentu B, które wcześniej cieszyły się również ogromnym zainteresowaniem w salonie. Przystępna cena VW Polo na pewno ma duży wpływ na to, że jest to jeden z najczęściej kupowanych modeli na rynku samochodów używanych. To klasyka sama w sobie, po którą użytkownicy szukający zarówno dobrej jakości jak i ceny sięgają najczęściej. Warto też sprawdzić ile kosztuje używana Toyota Yaris - najpopularniejszy model wśród samochodów nowych. Można to zrobić klikając w frazę Toyota Yaris cena

Ceny samochodów w Polsce

Jak epidemia wpłynęła na ceny samochodów w Polsce? Niższa ich sprzedaż w roku 2020 teoretycznie powinna spowodować obniżenie cen, aby jak najbardziej zachęcić klientów do zakupu. Czy tak się jednak stanie? Na to pytanie odpowie przyszłość. Specjaliści spekulują i dopuszczają różne scenariusze.

Niezmienne podczas zakupu zarówno samochodów nowych jak i używanych, podstawowym kryterium wyboru powinno pozostawać zwracanie uwagi na możliwość utraty wartości samochodu. Na autach bowiem traci się zawsze, trzeba jednak wiedzieć na których najwięcej a na których najmniej. Kupujący niestety bardzo często o tym zapominają. 


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl