Bierzesz kredyt na auto? Kalkulator rat pozwoli lepiej poznać ofertę


Bierzesz kredyt na auto? Kalkulator rat pozwoli lepiej poznać ofertę
2017-11-05
Nie tylko producenci i dealerzy samochodów robią wszystko, żeby przy pomocy licznych udogodnień lepiej zaprezentować swoją ofertę. Robią to także banki i firmy finansujące pojazdy.

Takim wygodnym i przyjaznym dla klientów narzędziem są kalkulatory rat kredytów samochodowych, które zbierają i porównują oferty wielu banków w jednym miejscu. Właśnie dlatego, decydując się na kredyt na auto, kalkulator kredytowy samochodowy jest narzędziem, od którego warto zacząć poszukiwania optymalnego finansowania wymarzonego pojazdu!

Przeczytaj również:Kalkulator rat kredytu samochodowego – to proste!

Kalkulatory online nie są nowym wynalazkiem, jednak ich forma ewoluuje w stronę jak najbardziej przejrzystego źródła informacji. Przykładem może być marka Volkswagen i kalkulator kredytu EasyDrive z oferty Volkswagen Financial Services. Dzięki uproszczonej, estetycznej formie, operując kilkoma suwakami, można łatwo i szybko zapoznać się z ofertą finansowania danego modelu tej popularnej w Polsce marki aut. Nie trzeba samemu przeliczać rat czy procentów – dzięki kalkulatorowi kredytu online wszystko widzimy jak na dłoni.
Czym jest Kredyt EasyDrive?

EasyDrive to kredyt na auto, w którym miesięczne raty są wyjątkowo niskie. Dzieje się tak, ponieważ w ratach spłacamy tylko przewidywaną utratę wartości samochodu w okresie umowy, a nie całą cenę auta. Dzięki temu raty Kredytu EasyDrive mogą być nawet dwukrotnie niższe niż przy tradycyjnym kredycie samochodowym. Kredyt na auto jest dostępny na 2, 3 lub 4 lata, po czym klient ma trzy możliwości zakończenia umowy kredytowej:

  • oddanie pojazdu (i np. wzięcie nowego auta na kredyt, również na atrakcyjne raty),
  • spłatę pozostałej wartości pojazdu w ratach,
  • lub jednorazową spłatę jego wartości.

Klient decydujący się na Kredyt EasyDrive, ma zagwarantowany odkup swojego samochodu przez bank, a wartość tego odkupu jest od początku wpisana do umowy.
Kredyt na auto? To może Golf?

Przyjrzyjmy się ofercie na zakup nowego Golfa. Jego cena brutto wynosi 68 730 zł. Przyznać należy, że nie każdy dysponuje taką gotówką, dlatego bierzemy kredyt na auto. Kalkulator Kredytu EasyDrive na stronie internetowej marki Volkswagen ustawiamy na średni okres kredytowania, czyli 36 miesięcy, wkład własny wynosi 10%, a roczny limit kilometrów średnią polskiego kierowcy – 20 tys. km. Kalkulator rat kredytu samochodowego wyliczył, że nasza rata wyniesie 1 093 zł miesięcznie. Hmmm… trochę dużo. Zatem…
Zbyt drogi kredyt na auto? Kalkulator pozwala na zmianę parametrów

Przy 30% wpłaty własnej i 48-miesięcznym okresie kredytu na auto (roczny limit km zostawmy bez zmian), kalkulator rat kredytu samochodowego pokazuje ratę w wysokości tylko 621 zł. To znaczna różnica. Trzeba także pamiętać, że w każdej z wyliczonych rat zawarte jest już ubezpieczenie komunikacyjne na 1 rok w wysokości 2 268 zł.

Jeżeli zależy nam na zerowym wkładzie własnym, pobawmy się suwakami. Sprawdźmy różne konfiguracje i parametry, aż znajdziemy takie raty, które będą satysfakcjonujące.
Dużo wpłacić, długo spłacać

Co zrobić, jeśli chcemy płacić jak najniższą możliwą ratę. Jak pokazuje ten kalkulator rat kredytu samochodowego, trzeba:

  • dokonać jak największej wpłaty własnej (30%),
  • wybrać możliwie najdłuższy okres kredytowania (48 miesięcy),
  • zadeklarować jak najniższy (ale realny) roczny limit kilometrów (20 tys.).

Dzięki tej operacji miesięczną ratę możemy zredukować do wspomnianych 621 zł. Co ważne, w zależności od zasobności naszego portfela, możliwości i chęci, możemy swobodnie zmieniać miesięczne raty, regulując parametry kredytu na auto: dopasowując wkład własny, limit kilometrów i okres kredytowania.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl