Baltisse i Straco Real Estate nabywają większościowe udziały w SPEEDWELL i wchodzą do Polski


Baltisse i Straco Real Estate nabywają większościowe udziały w SPEEDWELL i wchodzą do Polski
2024-04-18
Straco Real Estate i Baltisse ogłosiły zakończone sukcesem nabycie większościowego pakietu udziałów w SPEEDWELL, wiodącym deweloperze z siedzibą w Rumunii. To strategiczne posunięcie umacnia zaangażowanie Baltisse i Straco w rozszerzanie obecności w Europie Wschodniej, w oparciu o ugruntowaną reputację i doświadczenie SPEEDWELL w regionie.

Jan Demeyere i Didier Balcaen, założyciele SPEEDWELL, będą nadal zarządzać firmą wraz z Baltisse i Straco Real Estate. Ich wspólna wizja ma na celu dalsze wzbogacanie portfela deweloperskiego SPEEDWELL w Rumunii, przy jednoczesnym kierowaniu wejściem firmy na dynamiczny polski rynek. Dzięki solidnemu zespołowi ponad 50 specjalistów z branży, wcześniejsze i obecne portfolio deweloperskie SPEEDWELL w Rumunii obejmuje ponad 150 000 m² powierzchni biurowej, 23 000 m² powierzchni przemysłowej i ponad 6 000 lokali mieszkalnych oraz szeroki zakres usług dodatkowych w ramach projektów deweloperskich o mieszanym przeznaczeniu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

„To partnerstwo oznacza nowy, ekscytujący rozdział dla SPEEDWELL. Straco Real Estate i Baltisse wnoszą nieocenione zasoby i strategiczny wgląd, które przyspieszą nasz rozwój, jednocześnie utrzymując nasze niezachwiane dążenie do doskonałości" - powiedział Jan Demeyere, współzałożyciel Speedwell.

Didier Balcaen, współzałożyciel SPEEDWELL, powtórzył te słowa, stwierdzając: „Połączenie sił z Baltisse i Straco Real Estate stanowi ogromną szansę dla SPEEDWELL na rozszerzenie zasięgu i realizację wyjątkowych projektów nieruchomościowych w Rumunii i Polsce. Razem jesteśmy w stanie wykorzystać pojawiające się możliwości w regionie i zapewnić zrównoważoną wartość dla naszych interesariuszy".

Straco Real Estate i Baltisse podzielają wizję kultywowania długoterminowych partnerstw i realizacji wysokiej jakości projektów, które wzbogacają społeczności i napędzają wzrost gospodarczy.

„Cieszymy się, że możemy współpracować ze SPEEDWELL, firmą znaną z innowacyjności i dążenia do doskonałości. Przeprowadzone przejęcie jest zgodne z naszymi strategicznymi celami rozszerzenia obecności w Europie Wschodniej i świadczy o wierze w długoterminowy potencjał wzrostu regionu" - powiedział Alex De Witte, CEO w Baltisse Real Estate.

„Ugruntowana pozycja firmy SPEEDWELL i jej silny zespół kierowniczy sprawiają, że jest idealnym partnerem do wejścia na polski rynek. Z niecierpliwością oczekujemy wspólnego uwolnienia nowych możliwości i dostarczenia wyjątkowej wartości naszym interesariuszom." - dodał Carl-Philip de Villegas, Partner Zarządzający w Straco Real Estate.

Partnerstwo pomiędzy Baltisse, Straco Real Estate i SPEEDWELL wyraźnie świadczy o dynamicznej współpracy, która ma na celu przedefiniowanie krajobrazu nieruchomości w Europie Wschodniej i stanowi ogromną szansę dla Speedwell na rozszerzenie zasięgu i realizację wyjątkowych projektów nieruchomościowych w Rumunii i Polsce.

***
O Baltisse: Baltisse jest belgijską spółką prywatną, działającą w branży private equity, zarządzania aktywami i nieruchomości. Jej oddział zajmujący się nieruchomościami, Baltisse Real Estate, jest wiodącą firmą inwestycyjną na rynku nieruchomości, koncentrującą się na tworzeniu wartości poprzez strategiczne przejęcia i projekty deweloperskie. Dzięki zróżnicowanemu portfelowi obejmującemu nieruchomości mieszkaniowe, komercyjne i wielofunkcyjne, Baltisse Real Estate jest zaangażowana w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie nieruchomości, które wzmacniają społeczności i napędzają zrównoważony wzrost.

O Straco Real Estate: Straco Real Estate jest wiodącą firmą deweloperską i inwestycyjną specjalizującą się w nieruchomościach komercyjnych, mieszkalnych i wielofunkcyjnych w całej Europie. Dzięki udokumentowanym sukcesom i dążeniu do doskonałości, Straco Real Estate realizuje wysokiej jakości projekty, które przewyższają oczekiwania i tworzą trwałą wartość dla interesariuszy.

O SPEEDWELL: SPEEDWELL jest deweloperem o ugruntowanej pozycji i silnej pozycji w Rumunii, znanym z innowacyjnego podejścia i przywiązania do jakości. Dzięki zróżnicowanemu portfolio projektów mieszkaniowych, komercyjnych i wielofunkcyjnych, SPEEDWELL buduje tętniące życiem społeczności, które wzbogacają życie mieszkańców i przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju miast.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Naruszew

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl