Auta Abartha – jedyne w swoim rodzaju!


Auta Abartha – jedyne w swoim rodzaju!
2019-12-10
Bezkompromisowy i drapieżny Skorpion zawsze znajdzie sposób, aby zachwycić. Czyni tak już od dobrych 70 lat, łącząc niezawodność Fiata i innowacyjność rozwiązań założyciela marki, Carla Abartha.

Samochodów z jego stajni nie sposób przeoczyć: to technologiczne i designerskie cudeńka, które na dodatek pozwalają cieszyć się z jazdy nie w stu, a w dwustu procentach!Poczet samochodów wyjątkowych 

Kiedy w 1949 roku Carl Abarth zakładał swoje przedsiębiorstwo motoryzacyjne nie spodziewał się zapewne, jak wielką rewolucję przeprowadzi na europejskich drogach. Zainteresowania skupione wokół wyścigów rajdowych bardzo szybko znalazły ujście w konstruowaniu wyjątkowych samochodów osobowych. Dzięki odwadze i bezkompromisowym rozwiązaniom dziś możemy cieszyć się znakomitymi wrażeniami z jazdy samochodami, które znacząco wyróżniają się na tle innych aut sportowych. Abarth określa pojazdy lekkie, zwinne, niewielkie, ale zarazem bardzo mocne i pewne siebie.

Najbardziej znany model to ten powstały na bazie znanej kierowcom Fiata „pięćsetki”. Ta spod znaku Skorpiona jest jednak znacznie bardziej drapieżna niż jej osobowe odpowiedniki. Najważniejsza zmiana dotyczy zastosowanych rozwiązań technicznych: celem Abartha było zwiększenie mocy i uzyskanie lepszych osiągów. W rezultacie otrzymaliśmy samochody w gamie 595 oraz 695 – różnorodne, ale równie bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o miejskie auta sportowe.

Pista, Turismo, Competizione czy Anniversario to już nie tylko poszczególne modele Abartha, ale marki same w sobie. Miłośnicy dynamicznej jazdy w oryginalnej odsłonie z pewnością będą zachwyceni Skorpionem i jego osiągnięciami w zakresie motoryzacji, która z zamkniętych torów rajdowych wyjechała na miejskie drogi. Pozostaje czerpać z tego całe mnóstwo kryjącej się pod znakiem Skorpiona przyjemności!


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl