Aktualizacja Maj 2018 systemu diagnostycznego CDIF/3


2018-05-09
Po dwóch miesiącach od poprzedniej aktualizacji oddajemy w Państwa ręce kolejną porcję zmian w oprogramowaniu CDIF/3.

W związku z wprowadzeniem nowego produktu jakim jest NEX i dynamicznym rozwojem zarówno tego testera jak i CDIF/3 i CDIF/3 EXPERT, kolejna aktualizacja pojawi się ma koniec maja. Poniżej znajdą Państwo listę najważniejszych zmian w tej aktualizacji.

Ford
Na liście obsługiwanych pojazdów pojawił się nowy model: EcoSport II, produkowany od 2012 r. Sterowniki w tym modelu uzupełnione zostały o funkcje: identyfikacji, odczytu kodów usterek, odczytu parametrów oraz adaptacje. Ford Focus II/C-Max został uzupełniony o obsługę silnika 1.4i. Ford Mondeo IV został uzupełniony o obsługę silników 1.6i oraz 2.2TDCI.

Opel
Sterowniki w modelu Vivaro B uzupełniono o brakujące opisy kodów usterek.

Mercedes
Na liście obsługiwanych pojazdów pojawił się nowy model: S-Klasse W222. Lista 43 sterowników zawiera
m. in. silniki 350CDI BlueTEC 4MATIC o mocy 190kW oraz benzynową jednostkę 500i o mocy 335kW.
Model CLS‑Klasse W218 jest kolejnym modelem w grupie Mercedes, w którym wprowadzony został system skanowania oraz wyboru uproszczonego. Dodatkowo wszystkie sterowniki zostały uzupełnione i wzbogacone o nowe funkcje.

Renault/Dacia
Dzięki współpracy z użytkownikami dodajemy nowe sterowniki oraz ulepszamy obecne o dodatkowe funkcje.
W tej edycji dodaliśmy i uzupełniliśmy sterowniki flagowych modeli, takich jak: Laguna III, Megane/Scenic III, Trafic III, Twingo III oraz Logan/Sandero II.

BMW
Do obsługi dodano model GT-F34 produkowany od 2013 roku. Model został wyposażony w szereg sterowników w tym silniki: 318d N47D20 oraz 320d N47D20. W modelu E60/E61 wprowadzono wybór uproszczony mający na celu ułatwienie wyboru odpowiedniego sterownika. W kolejnych aktualizacjach wzbogacimy o tę funkcję kolejne modele BMW. W modelach E46, E39, E60/E61 dodano do obsługi brakujące wersje sterowników.

Volvo
Uzupełniono brakujące sterowniki w modelach: C30, C70 II, S40/V50, S60, S60 II, S80. Dodano do obsługi sterownik zawieszenia w modelu V70/XC70. Silniki 2.0D (D5204T3, D5204T7) z modelu XC60 zostały rozbudowane o adaptację czujnika położenia neutralnego.

Jeep
Model Renegade został wzbogacony o 6 nowych sterowników oraz uzupełniony o część brakujących funkcji, takich jak odczyt parametrów, aktywacje i adaptacje. Model Grand Cherokee WKII wzbogacony został o listę 5 sterowników, uzupełnionych głównie o identyfikacje oraz odczyt usterek.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Axes_Sys

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl