Stoisz w korku? Zacznij ćwiczyć!


Stoisz w korku? Zacznij ćwiczyć!
2016-10-26
Czy analizowaliście kiedykolwiek ile czasu w ciągu dnia spędzamy w samochodzie? Zbyt wiele! Codziennie jadąc do i z pracy to około 90 minut. A jeśli uwzględnimy wszechobecne korki, w ciągu tygodnia zyskujemy „dodatkowy” dzień pracy.

Do tego mały i niewygodny fotel, twarde siedzisko oraz… hemoroidy – taka podróż może stać się prawdziwą udręką i wyzwaniem.  Jeśli więc cierpisz na dolegliwości związane z chorobą hemoroidalną a musisz spędzać długie godziny przemieszczając się samochodem, autobusem czy pociągiem postaw na sprawdzone leki. Takie jak maść lub czopki marki Ruskorex. Złagodzić dolegliwości może również gimnastyka. Odpowiednio dobrane ćwiczenia pozwolą przetrwać długie siedzenie.

Jak wygląda trening kierowcy?  Jest bardzo łatwy do wykonania. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i zacznij ćwiczyć!  

1.       Kilka godzin spędzonych w pozycji siedzącej może nasilić objawy choroby hemoroidalnej. Ciśnienie w układzie żylnym w okolicach odbytu poprzez ciągłe siedzenie jest zaburzone. Dlatego planując dłuższą trasę należy się do tego odpowiednio przygotować. Oprócz ćwiczeń w trakcie podróży zastosuj czopek lub maść np. marki Ruskorex. Zaaplikuj lek tuż przed wyruszeniem w drogę. Preparat złagodzi  stan zapalny i zmniejszy dolegliwości bólowe, a także ochroni okolice odbytu. Dodatkowym wsparciem może okazać się też dmuchana poduszka, wypełniona powietrzem.  Zapewni Ci komfort podczas siedzenia.

2.       Ćwiczenia na brzuch: jedziesz? Trenuj mięśnie brzucha. Rytmicznie wciągaj go i wypychaj. Nie tylko wzmocnisz go, ujędrnisz, ale też poprawisz perystaltykę jelit.

3.       Ćwiczenia na kark: stoisz w korku, pomyśl o swoim karku.  Zacznij obracać głowę, najpierw w lewo, potem w prawo. Przechyl lewe ucho do lewego barku. Pomóż sobie rękoma. Lewą dłoń połóż na głowie i delikatnie naciskaj, tak by szła w dół. Wytrzymaj w tej pozycji przez 15 sekund. Powtórz to samo w drugą stronę. Następnie pochyl głowę do przodu, próbując dotknąć klatki piersiowej. Później odchyl ją maksymalnie do tyłu. Możesz pomóc sobie dłońmi. Poruszaj barkami do przodu i tyłu.

4.    Ćwiczenia na nadgarstki: zatrzymałeś się na światłach? To odpowiednia chwila, aby zająć się nadgarstkami. Wyciągnij lewą rękę przed siebie, wnętrze dłoni powinno być skierowane do góry. Złap prawą ręką za palce u lewej dłoni i ciągnij je w dół do siebie. Powinieneś poczuć rozciąganie w nadgarstku i całej wewnętrznej stronie przedramienia i ramienia. Wytrzymaj w tej pozycji przez kilka sekund. Zamień ręce i powtórz to samo z prawą ręką.

Ćwiczenia na barki: Nieplanowany postój wykorzystaj na wzmocnienie barków.  Zaciśnij pięść i włóż ją za plecy, tak aby była pośrodku. Wyprostuj się i napieraj dłońmi z całej siły na rękę przez kilkanaście sekund. Powtórz to z drugą  ręką.                                                                                                                                

2.       Ćwiczenia na klatkę piersiową: zamiast trąbić na „niedzielnego kierowcę”, który stoi przed Tobą rozciągnij swoją klatkę piersiową. Złap za kierownicę obiema rękami.  Wyprostuj się i ściągnij łopatki. Przytrzymaj przez chwilę. Następnie zaokrąglij plecy i schowaj głowę między ramiona, pamiętaj, aby ręce wciąż trzymać na kierownicy. Wyprostuj plecy.

3.  Ćwiczenia na całe ciało: masz możliwość zjechania na pobocze i zatrzymania się? Wykorzystaj tę chwilę. Wyjdź z samochodu i rozruszaj się porządnie. Zrób wymachy i krążenia ramion, barków, bioder. Przysiady, skłony, wykroki. Twoje ciało będzie Ci wdzięczne! Ćwicz, aż poczujesz luz i odprężenie.

 

 

Ćwiczenia jakie będziesz mógł wykonywać w trasie zależą tylko od Twojej inwencji. Ich głównym zadaniem jest rozluźnić mięśnie, usprawnić krążenie krwi, a także dotlenić organizm.

 

Do   Do grupy leków wydawanych bez recepty, stosowanych w leczeniu choroby he hemoroidalnej należy Ruskorex, firmy Angelini Pharma Polska. Z myślą o róż rónorodnych potrzebach pacjentów, lek ten występuje w postaci maści iop czopków. Produkt posiada unikalne połączenie dwóch substancji czynnych: rus ruskogeniny (działanie przeciwzapalne, uszczelniające naczynia krw krwionośne) chlorowodorku tetrakainy (działanie znieczulające). Dzięki tak takim składnikom Ruskorex leczy objawy choroby hemoroidalnej.    


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Best Image PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl