Polacy zaprojektują samochodowy fotel przyszłości
Będzie wygodny, pełen nowinek technologicznych i komfortowy – taki może być samochodowy fotel przyszłości. Jak dokładnie będzie wyglądał? O tym możemy przekonać się już niedługo, gdyż właśnie ruszył konkurs na zaprojektowanie takiego fotela.
- Szukamy innowacyjności, czekamy na osoby kreatywne, które zaproponują nowe rozwiązania łatwe do wprowadzenia za kilka lat. Jeżeli chodzi o nagrody są one bardzo atrakcyjne. Za pierwsze miejsce oferujemy roczny staż, wizytę w zagranicznej fabryce w mieście Kongsberg. Ponadto nagrodą jest również 5 tysięcy złotych. Nie zapomnieliśmy również o drugim i trzecim miejscu. Tutaj również oferujemy staż i nagrody pieniężne – mówi newsrm.tv Natalia Kuszwara, specjalista ds. Personalnych Kongsberg Automotive Pruszków.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.: |
Konkurs „Innovate with Kongsberg Automotive Pruszków. Choose your automotive career path” skierowany jest do studentów szkół wyższych o profilu technicznym, z całej Polski. Przed młodymi przyszłymi inżynierami wielkie wyzwanie – przygotowanie projektu technicznego fotela przyszłości. – Musi być to rozwiązanie możliwe do wykorzystania w siedzeniu samochodowym, w zakresie systemów komfortu, takich jak: ogrzewanie, wentylacja, systemy masażu, systemy podparcia lędźwiowego oraz bocznego, podparcia pleców, zagłówka, ustawienia optymalnej postawy podczas jazdy – tłumaczy Grzegorz Kasperczyk, Innovation and New Technology Leader Kongsberg Automotive Pruszków. Wysoko oceniane będą też prace zakończone prototypem przedstawionego rozwiązania. – O czym warto pamiętać? Cenimy lekkość i spójność konstrukcji fotela, wygodę, elastyczność oraz łatwość adaptacji systemów komfortu. Stawiamy na pomysłowość – dodaje.
Zgłoszenia konkursowe powinny przedstawiać innowacyjne rozwiązania dotyczące fotela samochodowego,ze względów technicznych możliwe do wdrożenia w produkcję, z uwzględnieniem, że koszty wykonania przewidzianych w projekcie rozwiązań technicznych lub zastosowanych materiałów nie mogą być niewspółmiernie wysokie do funkcji użytkowej fotela. – Wierzymy w pomysłowość polskich studentów. Nasza firma pragnie docenić tych, którzy na tle środowiska akademickiego wyróżniają się kreatywnością. Chcielibyśmy dotrzeć do studentów, którzy posiadają nie tylko oryginalne pomysły, ale także odpowiednią wiedzę do ich realizacji – mówi Krzysztof Hauk, General Manager Kongsberg Automotive w Pruszkowie.
Zwycięzców poznamy już w czerwcu br., a przewidziano dla nich następujące nagrody:
I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 5 000 PLN oraz roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków i wizyta w jednym z zagranicznych plantów Kongsberg Automotive;
II miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 4 000 PLN oraz roczny staż w Kongsberg Automotive Pruszków;
III miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 2 000 PLN oraz trzymiesięczne praktyki w Kongsberg Automotive Pruszków.
Prace konkursowe można nadsyłać do 15 maja 2016 r. Laureaci konkursu zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursową (kadra zarządzająca firmy Kongsberg Automotive Pruszków) oraz Jury Honorowe, w skład którego wchodzą przedstawiciele polskich wyższych uczelni technicznych. Kryterium wyboru laureatów stanowią m.in. ocena jakości projektu, odwołanie do tematyki konkursu, pomysłowość i innowacyjność. Więcej informacji o konkursie oraz regulamin dostępne są na stronie internetowej: www.kainnovate.pl
Dla tych, którzy już teraz chcieliby zacząć przygodę z motoryzacją może też znaleźć się miejsce w fabryce. Absolwenci mogą skorzystać z programów stażowych. – Zapraszamy do wzięcia udziału w naszym programie stażowym, który trwa rok. Jest to program wyjątkowy. Stażysta podczas pobytu u nas ma możliwość poznania różnych obszarów w firmie. Co trzy miesiące stażysta rotuje do różnych działów i dzięki temu ma możliwość poznania wielu obszarów w naszej firmie – dodaje Natalia Kuszwara.
Obecnie firma poszukuje kadry inżynieryjnej na stanowiska tj. inżynier procesu, inżynier jakości, inżynier ds. nowych technologii, inżynier konstruktor, technicy utrzymania ruchu, automatycy.
Źródło: Newsrm.tv
Nadesłał:
Karolina_n
|