Jak przygotować się do wyjazdu przed świętami, by uniknąć kosztów związanych z pomocą drogową?


Jak przygotować się do wyjazdu przed świętami, by uniknąć kosztów związanych z pomocą drogową?
2019-12-16
Okres przedświąteczny jest na drogach wyjątkowo trudny. Jak więc przygotować się do podróży, by uniknąć problemów i wydatków związanych z wezwaniem pomocy drogowej?

Grudzień to czas świątecznych wyjazdów. W porównaniu do tych wakacyjnych są one jednak trudniejsze, bo jazdę komplikuje kapryśna aura. Śnieg, marznący deszcz, mgły i szybko zapadający zmrok czynią jazdę dużo bardziej niebezpieczną i zwiększają ryzyko kolizji – a te i tak jest wyższe niż zwykle ze względu na wzmożony ruch. Choć prawdopodobieństwa wypadku lub awarii w drodze na święta nie sposób wyeliminować, do podróży możemy przygotować się tak, by je znacząco zmniejszyć. Oto 3 najważniejsze zasady, o których warto pamiętać planując grudniowy wyjazd.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


Po pierwsze: zmień opony na zimowe

Teoretycznie o konieczności zmiany opon na zimowe nikomu nie trzeba przypominać. Teoria jednak jak zwykle rozmija się z praktyką, o czym na zatłoczonych, przedświątecznych drogach łatwo się przekonać. Wyprodukowane z twardej mieszanki opony letnie nie zapewniają odpowiedniej przyczepności na śliskiej drodze, a w niskich temperaturach tracą giętkość, co w kryzysowej sytuacji skutkuje zwykle utratą panowania nad autem. By uniknąć kosztów usług pomocy drogowej (w Gorzowie Wielkopolskim i okolicach za holowanie zapłacimy zwykle 1,5 zł za kilometr), przed wyjazdem koniecznie odwiedźmy wulkanizatora.



Po drugie: sprawdź płyn chłodniczy

Silnik gasnący w środku trasy lub nieodpalający w ogóle to coś, czego każdy z nas chciałby uniknąć podczas świątecznego wyjazdu. Zimą za takie problemy często odpowiada niesprawny układ chłodzenia – a konkretnie obniżone parametry płynu chłodniczego. By uniknąć przykrych niespodzianek, odwiedźmy warsztat i poprośmy o sprawdzenie jego krzepliwości. Jeśli ta okaże się zbyt wysoka, konieczna będzie jego wymiana lub uzupełnienie koncentratu. To wydatek niewielki w stosunku do tego, jaki rachunek wystawi nam pomoc drogowa w Gorzowie Wlkp.



Po trzecie: zadbaj o układ hamulcowy

Z punktu widzenia bezpieczeństwa na drodze dużo ważniejszy od płynu chłodniczego okazuje się hamulcowy. Przed wyruszeniem drogę należy jednak sprawdzić poziom wilgoci w nim, ale też sprawność pozostałych elementów układu. Zlekceważenie tego obowiązku może skończyć się utratą możliwości dalszej jazdy. Oczywiście nawet najbezpieczniejsza jazda i wykonanie gruntownego przeglądu całego auta nie da nam pewności, że po drodze nie spotkają nas niedające się przewidzieć sytuacje. By zabezpieczyć się na takie wypadki, warto więc przygotować wcześniej kontakt do firmy oferującej pomoc drogową. Jeśli planujemy podróż w województwie lubuskim, znajdziemy go na https://anhol.pl.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Klient Sunparking, 2020-02-14 12:59:41

    Ciekawy artykuł. Ja korzystam z reguły z linii lotnicznych, ale problemem było auto. Wolałem zawsze jeździć swoim autem i zostawiać na parkingu przy lotnisku we Wrocławiu - polecam sunparking.pl. Airport Wrocław ma to do siebie, że lotnisko przy terminalu jest często zawalone...dlatego lepiej poszukać innego, blisko lotniska.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl