Jak pielęgnować opony samochodowe


Jak pielęgnować opony samochodowe
2018-11-28
Nawet najbardziej zadbany samochód będzie tracić na swoim uroku - jeżeli opony nie będą prawidłowo pielęgnowane oraz wyróżniać się swoją głęboką czernią.

Oprócz tego jest to ważny element eksploatacyjny naszego pojazdu, dbają głównie o nasze bezpieczeństwo, mają znaczny wpływ na trakcję oraz drogę hamowania.

Przeczytaj również:

Środki do pielęgnacji opon

Pielęgnacja opon samochodowych powinna zacząć się od dokładnego czyszczenia. Możemy to wykonać przy pomocy zwykłej wody z mydłem, aczkolwiek na oponach mogą znaleźć się wszelkiego rodzaju uporczywe zabrudzenia, które nie okażą się proste do usunięcia. W takim przypadku warto stosować specjalistyczne środki do czyszczenia. Zazwyczaj spotkamy się z preparatami w sprayu, piance oraz żelu.

Następnie po odtłuszczeniu i wysuszeniu opon możemy przejść do ich konserwacji. Środki pielęgnacyjne tego typu również dostępne są w wielu formach. Zazwyczaj znane są nam jako czernidła, gdyż umożliwiają uzyskanie szczególnie ciemnej barwy na ogumieniu. Ich wykorzystywanie jest tak bardzo ważne, nie tylko ze względu na kwestie estetyczne. Środki konserwujące świetnie chronią przed premiowaniem UV, uniemożliwiają nadmierne wysychanie, powstawanie pęknięć, pełnią funkcję zabezpieczającą oraz sprawiają, że opona jest mniej podatna na zabrudzenia – dowiedz się więcej https://www.continental-opony.pl/samochod/technologia/wiedza-dotyczaca-ogumienia/jak-dbac-o-opony

Warto pamiętać, że na rynku istnieje ogrom tego typu środków pielęgnacyjnych, wiele z nich pełni jednocześnie funkcję czyszczenia oraz konserwacji

W jaki sposób stosować środki pielęgnacyjne?

Wszelkie preparaty należy nakładać wyłącznie na rant opony. Środki nie powinny pokrywać bieżnika oraz elementów układu hamulcowego. W przeciwnym wypadku ogumienie może w pewnych sytuacjach gubić przyczepność. Czernidło do opon może być nałożone na bieżnik, wyłącznie wtedy, gdy dany komplet jest zdejmowany na sezon oraz będziemy go przez kilka miesięcy przechowywać w garażu.

Oprócz tego pamiętajmy o regularnej pielęgnacji opon. Ogumienie latem narażone jest na promieniowanie UV, zimą z kolei na niskie temperatury oraz sól drogową. Z tego powodu pielęgnacja opon samochodowych powinna odbywać się przynajmniej co jeden lub dwa tygodnie. Jeżeli mamy problem ze znalezieniem czasu - warto wykorzystać środki, które jednocześnie czyszczą oraz konserwują. Szczególnie interesujące okażą się być dla nas preparaty w piance. Wystarczy je jedynie nałożyć na oponę - nie ma potrzeby późniejszego zmywania środka przy pomocy wody.

Odpowiednia pielęgnacja opony jest ważną kwestią. Sprawia nie tylko, że nasze ogumienie przepięknie błyszczy się w słońcu, ale również chroni gumę przed nadmiernym zużywaniem. W efekcie za sprawą regularnej pielęgnacji - będziemy mogli cieszyć się znacznie dłuższym okresem eksploatacji ogumienia.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl