Jak dbać o samochód zimą?


Jak dbać o samochód zimą?
2024-02-29
Zimą wahania temperatur, opady śniegu, chlapa i sól na drogach to Twoi przeciwnicy w walce o dobrą kondycję samochodu. Choć wydaje się, że w ostatnich latach zimy są nieco łagodniejsze, to nadal potrafią być surowym sprawdzianem dla auta.

Warto więc zadbać o pielęgnację pojazdu, która zapewni mu dobry wygląd i sprawność również wiosną i latem. O czym dobrze pamiętać przy pielęgnacji auta?

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:


Jak zabezpieczyć karoserię przed solą?

 

Istnieje kilka skutecznych praktyk, które pomogą Ci utrzymać samochód w dobrym stanie. Wykorzystaj okienka pogodowe na mycie samochodu. Wybierz myjnię, która zapewnia możliwość mycia podwozia. W ten sposób pozbędziesz się osadu soli z trudno dostępnych miejsc, m.in. z wnęk nadkoli i elementów zawieszenia. Jest to ważne, ponieważ sól pozostawiona na samochodzie przyspiesza proces korozji nadwozia i prowadzi do zużycia elementów mechanicznych. Myjnia samochodowa w Tomaszowie Mazowieckim pomoże Ci zadbać o dobry stan techniczny i wygląd auta.

 

Myjnię warto odpuścić przy większych mrozach, gdyż woda może zamarzać na powierzchni auta. W ten sposób łatwo o uszkodzenie lakieru lub problemy z zamkami. Dobrym pomysłem jest wybór programów do mycia, które uwzględniają aplikację warstwy ochronnej na lakier. Najlepiej sprawdzają się preparaty zapewniające efekt hydrofobowy. 

 

Tego rodzaju powłoka sprawia, że woda i zanieczyszczenia łatwiej spływają z powierzchni. Dzięki temu ochronisz karoserię przed szkodliwym działaniem soli i innych substancji chemicznych leżących na drogach. Jeśli jednak pojawi się konieczność wymiany uszkodzonych części, to nowe znajdziesz w moto sklepie – Tomaszów Mazowiecki.Jak zatroszczyć się o wycieraczki w samochodzie?

Zimą ten element wyposażenia mocno obrywa. Nocą temperatury potrafią spadać poniżej zera stopni. Wyobraź sobie poranek, gdy spieszysz się do pracy. Wsiadasz do auta, przekręcasz kluczyk i w tym momencie wycieraczki zaczynają swoją pracę. Dzieje się tak, gdy zapomnisz wyłączyć trybu „auto” odpowiadającego za automatyczną pracę wycieraczek. 

  

Powyższy przykład pokazuje, jak w łatwy sposób zniszczyć wycieraczki. Zapewniamy Cię, że jest ich więcej. Efekty bywają różne, ale najczęściej obrywają gumki wycieraczek. Tworzywo twardnieje od ujemnych temperatur, a przy tym często szoruje po lodzie, co prowadzi do różnego rodzaju uszkodzeń. 

 

Małe defekty pióra wycieraczki to zwykle ostatni moment, aby usunąć usterki niewielkim kosztem. Gdy dojdzie do porysowania szyby, problem staje się poważniejszy. Większych rys nie da się spolerować, a to oznacza wymianę szyby w całości, co wiąże się z większym wydatkiem.Jakie inne części auta wymagają uwagi kierowcy?

Jeśli chcesz uniknąć nerwów, to nie dopuść do rozładowania akumulatora na mrozie. Jeśli to konieczne doładuj akumulator. Jeśli rozrusznik „męczy się” przy uruchamianiu lub przygasają światła, lepiej odwiedź mechanika.

 

Guma nie tylko w wycieraczkach, ale także ta w formie uszczelek drzwi i szybmoże potrzebować wsparcia. Pomogą preparaty na bazie silikonu, które sprawią, że tworzywo zachowa swoją elastyczność i nie będzie przymarzać do nadwozia.

 

Troska o takie elementy jak płyn w chłodnicy, środki do odmrażania szyb i reflektory zabezpieczy i pomoże utrzymać ich sprawność przez cały okres zimy. Systematyczna pielęgnacja auta sprawi, że Twoje auto będzie sprawne technicznie, co pozytywnie wpływa także na bezpieczeństwo.

 


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl