Hackathon z okazji 20-lecia oprogramowania nawigacyjnego


Hackathon z okazji 20-lecia oprogramowania nawigacyjnego
2016-12-16
TomTom (TOM2) podsumował drugą edycję TomTom Hackathon, w której wzięli udział programiści firmy z całego świata. W tym roku tematem przewodnim wydarzenia było dwadzieścia lat oprogramowania nawigacyjnego w TomTom. Programiści pracowali nad 26 wyzwaniami.

Pierwsza edycja TomTom Hackathon  odbyła się w ubiegłym roku w Berlinie. W tym roku TomTom postanowił zorganizować wydarzenie w Narodowym Centrum Kultury Filmowej EC1 Wschód w Łodzi. W Hackathonie nad wyzwaniami pracowało około 250 programistów
z całego świata, podzielonych na 26 grup. Uczestnikami byli pracownicy firmy TomTom
z takich krajów jak np. Indie, Stany Zjednoczone, Finlandia, Holandia, Niemcy oraz Polska,
a także przedstawiciele firm Codility i Graphmasters, które współpracują
z holenderską marką
. Maraton trwał łącznie trzy dni, rozpoczął się 12 grudnia, od przemówienia gościa specjalnego, Erica Bowmana z firmy Zalando. Po części oficjalnej zostały przedstawione poszczególne wyzwania. Następnego dnia rano, programiści podzieleni na grupy 6-8 osobowe przystąpili do pracy nad swoimi pomysłami.

Przeczytaj również:

„Firma TomTom oferuje pracownikom wiele możliwości rozwoju. Hackathon sprzyja zdobywaniu nowej wiedzy oraz wymianie doświadczeń. Jest to doskonały czas na to, aby zaryzykować i używać eksperymentalnych rozwiązań, które mogą przyczynić się do rozwoju produktów firmy i powstania unikalnych projektów” - komentuje Heiko Schilling, TomTom VP Navigation.

Wyzwania skoncentrowane były na ciekawych i niestandardowych propozycjach ujęcia tematów w kategoriach typu: code quality, showcase, performance, improvement itp.  Zadania miały na celu wprowadzanie nowatorskich rozwiązań do istniejących produktów TomTom opartych o silnik nawigacji. Wyzwania polegały na stworzeniu nowych funkcji, przyspieszeniu działania istniejących, usuwaniu niedogodności, usprawnieniu procesu wytwarzania oprogramowania, tworzeniu nowych produktów oraz integracji z innymi produktami. Programiści mieli 24 godziny na opracowanie swoich projektów. W trakcie maratonu mogli relaksować się w wydzielonych pokojach, oglądać motywujące filmy stworzone przez założycieli firmy TomTom, słuchać wybranej muzyki oraz przenieść się do świata oldschoolowych gier komputerowych w specjalnej strefie „Retro Game”.

Trzeciego dnia odbyło się całodniowe wydarzenie - TomTom Day, w którym mogli wziąć udział wszyscy pracownicy firmy. W trakcie tego spotkania, zostały przedstawione różne prezentacje, a gościem specjalnym był Jurgen Appelo, autor książek Management 3.0
i
Managing for Happiness. Podczas TomTom Day, podsumowano także wyniki Hackathonu. Programiści głosowali na propozycje przedstawione przez inne grupy i na tej podstawie dokonano wyboru zwycięzców. Zespół, który wygrał tegoroczną edycję wydarzenia, to programiści z różnych krajów (Meksyku, Rosji, Szwecji, USA, Wielkiej Brytanii i Holandii). Pracowali oni nad wyzwaniem o nazwie „Mobile NavApp Homescreen”. Zwycięzcy zaprezentowali projekt dotyczący modyfikacji głównego ekranu mobilnych aplikacji firmy TomTom, dostosowanie go do najwyższych światowych standardów, tak aby był bardziej intuicyjny i prostszy w odbiorze dla użytkowników końcowych.

Nadesłał:

Marta Lau

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl