Czy warto garażować samochód?


Czy warto garażować samochód?
2017-11-05
Garażowanie samochodu jest tematem wielu gorących dyskusji. Jego przeciwnicy przekonują, że samochody są skonstruowane w taki sposób, aby bezproblemowo wytrzymywać oddziaływanie nawet najbardziej ekstremalnych czynników pogodowych.

Zwolennicy uważają, że dzięki garażowaniu auta dłużej zachowują sprawność techniczną i nienaganny wygląd. Dodają również, że dzięki parkowaniu auta w garaży oszczędzają dużo czasu.

Przeczytaj również:

Trudno ostatecznie rozstrzygnąć ten spór. Zawsze znajdą się kierowcy, których nie przekonają żadne, nawet najbardziej trafne, argumenty.

Warto się jednak zastanowić jakie są najważniejsze zalety garażowania? I jaki ma ono wpływ na stan pojazdu?Warunki atmosferyczne

Samochód pozostawiony „po chmurką” jest na rażony na negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych. Długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne powoduje blaknięcie lakieru. Wilgoć, będąca efektem opadów deszczu lub śniegu, przyspiesza powstawanie korozji. A nikogo nie trzeba chyba przekonywać jak dewastujące dla karoserii mogą być opady gradu.

Jednak karoseria to nie jedyna część samochodu, jaka może ulec zniszczeniu. Warunki atmosferyczne mają również wpływ na stan ogumienia, podwozia czy układu wydechowego.

Garażowanie pojazdu jest korzystne, gdyż chroni samochód właśnie przed tymi negatywnymi czynnikami.Znaczna oszczędność czasu

Kolejną zaletą pozostawiania samochodu w garażu jest oszczędność czasu. Wie to każdy kierowca, który choć raz musiał skrobać zamarznięte szyby swojego pojazdu. Jest to czynność bardzo czasochłonna i, co trzeba przyznać, niezbyt przyjemna. A dzięki garażowaniu nie trzeba jej wykonywać każdego zimowego poranka.

Garaż zapewnia również ochronę przed liśćmi i rożnymi pyłami. Dzięki temu rzadziej trzeba odwiedzać myjnię samochodową.

Ograniczenie czynności skrobania szyb i mycia ma duży wpływ na wygląd auta. Czynności te mogą powodować powstawanie rys, które wyglądają po prostu nieestetycznie. Dodatkowo rysy na szybach mogą powodować ograniczenie widoczności, czyli mieć bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa. Natomiast rysy na karoserii obniżają wartość pojazdu. O czym można się boleśnie przekonać podczas jego sprzedaży.Co zrobić, gdy nie mamy garażu?

Mieszkańcy bloków niestety nie mogą zrobić nic. Im pozostaje jedynie dostępnych do wynajęcia  miejsc parkingowych w garażach podziemnych okolicznych budynków.

W dużo lepszej sytuacji są posiadacze domów. Jeżeli nie posiadają murowanego garażu, mogą zastąpić go konstrukcją tymczasową. Doskonałym rozwiązaniem jest namiot magazynowy. Jest to lekka i prosta w montażu konstrukcja, która wypełni podstawowe funkcje garażu i zapewni odpowiedni poziom ochrony samochodu. Garażowanie pojazdu w namiocie sprawia, że nie jest on narażony na deszcz, śnieg, grad i promienie słoneczne.

Dużą zaletą namiotu garażowego jest możliwość jego szybkiego demontażu. Złożony namiot nie zajmuje dużo miejsca i można go łatwo przechowywać. Można również wykorzystywać namiot jako dodatkowe pomieszczenie, służące np. do składowania narzędzi lub mebli ogrodowych.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl