Samochody osobowe dla każdego
Trudno nie zgodzić się z tym, że samochód osobowy to bardzo duże ułatwienie w codziennym życiu.
Dzięki niemu zyskujemy całkowitą niezależność w kwestiach związanych z transportem - nie ograniczają nas rozkłady jazdy, kapryśne środki komunikacji publicznej czy też większy bagaż, który często trudno jest przetransportować samodzielnie.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.: |
Auto na miarę?
Dodatkowo obecnie możemy bez problemu dopasować samochód do naszych potrzeb. Wiadomo, że młody człowiek będzie miał pod tym względem inne potrzeby, niż pięcioosobowa rodzina, a ktoś mieszkający będzie raczej zwracał uwagę na wysokie zawieszenie i szerokie opony w samochodzie, niż szybkość i opływowość kształtów.
Różni ludzie to różne potrzeby. Na szczęście rynek motoryzacyjny wychodzi tym potrzebom naprzeciw.
Czym jeździć po mieście?
Wydawać by się mogło, że młode osoby mieszkające samodzielnie (chodzi tutaj głównie o panów, panie zdecydowanie rzadziej decydują się na zakup własnego auta), zdecydują się na samochód typowo sportowy - dwuosobowy i o niskim zawieszeniu. Okazuje się jednak, że młodzi ludzie zdecydowanie chętniej wybierają auta typowo osobowe. Dla użytkowników tego typu pojazdów ważne jest to, żeby samochód miał niebanalną stylistykę (każdy z nas lubi wyróżniać się w tłumie), a przy tym był niezawodny i dobrze sprawował się w miejskich warunkach. Te warunki spełniają na przykład nowe japońskie samochody osobowe Mazdy. Jedna z propozycji tej firmy, Mazda 2, jest małym i zwrotnym samochodem. Dodatkowo model został „odchudzony" o równe 100 kg, a to dzięki temu, że przy jego budowie zastosowano lekkie i trwałe materiały. Zaletą kupna samochodu osobowego, nawet mniejszego modelu, jest również to, że z pewnością sprawdzi się również wtedy, kiedy zdecydujemy się założyć rodzinę. Niewielkie z pozoru auto bez problemu pomieści cztery osoby oraz bagaż. Z czasem możemy wymienić je na większy model, a stary samochód zostawić w charakterze wozu „pomocniczego" lub sprzedać.
Jeżeli mieszkamy na wsi, a chcielibyśmy auto nadające się zarówno na warunki wiejskie (rozmokłe drogi, głębokie kałuże) jak i miejskie, nie musimy od razu kupować SUV-a albo jeepa - tym bardziej, że duży samochód terenowy zupełnie nie sprawdzi się w przestrzeni miejskiej. Wystarczy wyobrazić sobie parkowanie w wąskiej uliczce na osiedlu!
Przede wszystkim, tak jak wspomniano we wstępie, powinniśmy wybrać pojazd o solidnych kołach i wysokim zawieszeniu, dobrym pomysłem będzie również auto działające zarówno na benzynę, jak i na gaz, ponieważ pozwoli nam to obniżyć koszty eksploatacji samochodu.
Nadesłał:
Aneta Foks
|