Jak wybrać dobrą pomoc drogową?


Jak wybrać dobrą pomoc drogową?
2016-11-14
Okres jesienno–zimowy to czas, w którym zdecydowanie częściej kierowcy wzywają pomoc drogową. Z uwagi na niskie temperatury i gorsze warunki drogowe, auta często nie chcą odpalać lub ulegają nagłym usterkom. Jak zatem wybrać dobrą pomoc drogową? Istnieje kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę


Jak pracuje pomoc drogowa?

Pomoc drogowa to głównie usługi holowania i transportu pojazdów, wykonywane całodobowo w sytuacji nagłej usterki auta na drodze. Jednak coraz częściej firmy oferujące pomoc drogową, posiadają w swojej ofercie również drobne naprawy mechaniczne i elektryczne, wykonywane na miejscu zdarzenia. Dlatego też znając specyfikację pracy takich firm, kierowcy mogą uniknąć niepotrzebnych kosztów związanych z wzywaniem auto lawety i holowaniem pojazdu do stacjonarnego serwisu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:



Czym kierować się przy wyborze pomocy drogowej?

Kierowcy z reguły wybierają pomoc drogową niezwykle szybko. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wybór podejmowany jest zazwyczaj w momencie zaistnienia niespodziewanej usterki auta na drodze. Nie mogąc ruszyć w dalszą podróż, działamy pod wpływem chwili. Istnieje jednak kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze pomocy drogowej.

Wybierając odpowiednią firmę, świadczącą usługi pomocy drogowej, Kierowca powinien sprawdzić, czy firma ta działa na rynku od dłuższego czasu. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że załadunek auta na lawetę, zabezpieczenie pojazdu oraz transport i rozładunek zostaną wykonane w profesjonalny sposób. Warto również poszukać opinii na temat danej firmy w Internecie i wybrać takie przedsiębiorstwo, które zostało pozytywnie ocenione przez innych Klientów.

Szukając pomocy drogowej należy również wziąć pod uwagę swoją lokalizację i wybrać firmę, która działa w pobliskim terenie, ponieważ koszt holowania uzależniony jest m.in. od liczby przejechanych kilometrów lawety.



Czego wymagać od pomocy drogowej?

„Podczas pierwszego kontaktu telefonicznego z pomocą drogową, Kierowca powinien przedstawić swoją sytuację i zapytać, czy firma, do której się dodzwonił oferuje poza auto holowaniem także usługi diagnostyki komputerowej i naprawy wykonywane na miejscu zdarzenia. W przypadku naszej firmy dyżurujący pod telefonem mechanicy i elektrycy samochodowi zawsze podczas pierwszego kontaktu przeprowadzają z Klientem krótki wywiad, dotyczący objawów usterki. Dzięki temu niezwykle często zamiast lawety wysyłamy do Klienta mechanika lub elektryka ze specjalistycznym pojazdem mobilnego warsztatu. To pozwala oszczędzić Klientowi pieniądze, które musiałby przeznaczyć na usługę holowania oraz czas, który musiałby on spędzić czekając na naprawę auta w stacjonarnym serwisie samochodowym” – powiedział Kamil Sieradzki z firmy Besthol, świadczącej usługi pomocy drogowej i mobilnego warsztatu samochodowego na terenie Warszawy i okolic.

„Dodatkowo każdy Klient chcący skorzystać z usługi holowania pojazdu, powinien wymagać od pomocy drogowej podania ceny oraz czasu realizacji usługi jeszcze przed przyjęciem zlecenia do realizacji. Ważne jest także, aby w sytuacji zlecenia transportu pojazdu z miejsca A do B bez obecności właściciela podczas załadunku czy rozładunku auta - poprosić przedsiębiorstwo o dokument potwierdzający wykonywaną usługę.”– dodaje Kamil Sieradzki z Besthol



Jak kształtują się ceny pomocy drogowej w Warszawie?

Cena holowania zależna jest od kilku czynników. Po pierwsze ważna jest liczba kilometrów, jakie auto laweta będzie musiała pokonać wykonując usługę holowania. Po drugie liczy się waga auta, które wymaga transportu. Kolejnym elementem, który wpływa na cenę usługi jest stopień uszkodzenia pojazdu. Jeżeli auto ma niesprawny układ jezdny i holownik musi użyć specjalistycznych wózków – wówczas koszt usługi wzrasta. Podobnie w sytuacji, kiedy auto przed załadunkiem na lawetę trzeba wyciągnąć z rowu. Co więcej inaczej liczony jest koszt holowania na trasie, a inaczej w mieście. Warto zatem przed wezwaniem pomocy drogowej zapytać o koszt usługi.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

infomoto

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Antoni Mylnik, 2016-12-14 12:28:10

    Mi zdarzyła się sytuacja z awarią samochodu. Pomoc jedynie odtransportowała samochód pod wskazany adres warsztatu. Ja w tym czasie zamówiłem już sobie autko na zastępstwo w Panek - fajna wypożyczalnia z dobrą flota.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl