Motoryzacja » Transport

Z jakimi problemami zmaga się firma transportowo-spedycyjna?

Z jakimi problemami zmaga się firma transportowo-spedycyjna?
Zobacz więcej zdjęć »
Ostatnimi czasy dużo słyszy się o nowopowstających firmach transportowych. Ta gałąź gospodarki, zarówno w Polsce, jak i w Europie jest coraz bardziej rozwinięta, a usługi spedycyjne z roku na rok mają coraz większy udział w tworzeniu PKB.

Nic w tym dziwnego – postęp cywilizacyjny, uprzemysłowienie Europy oraz rozwój handlu są czynnikami, które wpływają na wspomniany rozmach, z jakim działa sektor transportowy. W myśleniu ogółu społeczeństwa firmy spedycyjne są źródłami wielkich pieniędzy.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Warto jednak poznać ten fach również od drugiej strony – a więc tej, która stanowi o ich powodzeniu finansowym. Poważne zlecenia, które otrzymują tego typu firmy, wymagają wiele wysiłku i pracy – zarówno fizycznej, jak i umysłowej. Chcąc mieć bardziej sprecyzowany ogląd na kwestię firm transportowych oraz ich usługi spedycyjne, należy przyjrzeć się bliżej problemom, z jakimi zmagają się tego typu przedsiębiorstwa podczas codziennej pracy.

1. Kadra, która nie zawodzi, a o którą jest dziś trudno

We wszystkich specjalistycznych dziedzinach gospodarki potrzebni są ludzie, na których można polegać. Ich umiejętności i doświadczenie okazują się bezcenne. Transport ma to do siebie, że takich ekspertów szuka z wielkim zapałem. Firmy, których głównym obszarem działań jest transport międzynarodowy, jeszcze bardziej zaostrzają warunki przyjęcia nowych pracowników w swoje szeregi. Ich samochodami mogą jeździć wyłącznie najlepsi, a takich czasem jest jak na przysłowiowe lekarstwo. Trudno przecież jest wyobrazić sobie profesjonalnie doprowadzone zlecenia w wykonaniu niewyszkolonych kierowców o małej wiedzy i kompetencjach.

2. Duże wymagania prawne…

…i finansowe. Z tym problemem zmagają się przede wszystkich ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z prowadzeniem przedsiębiorstwa transportowego. Osoby takie muszą zdobyć specjalną licencję na prowadzenie usług. Cena takiego certyfikatu wraz ze szkoleniem i egzaminem oscyluje wokół 2000 złotych. Dodatkowo za każde poprawkowe podejście do niezdanego testu trzeba zapłacić 500 złotych! Oprócz podstawowych opłat, jakie dotyczą zakładania wszelkich rodzajów działalności gospodarczych (a więc na przykład wyrobienia pieczątki, czy wpisu do KRS), osoby chcące móc w przyszłości wykonywać przewozy międzynarodowe muszą mieć ogromne zaplecza finansowe, które zależne jest przede wszystkim od ilości posiadanych przez firmę pojazdów.

3. Flota, a więc kolejne wydatki

To, jak będzie działała i wyglądała flota firmy transportowej, zależy od zarządzających nią ludzi. Opiekując się pojazdami i różnego rodzaju maszynami (również stosowanymi w czystej logistyce – nawet magazynowej), jest się odpowiedzialnym za sprawność działania firmy i zadowolenie klientów, a ponadto – kreuje się wizerunek zewnętrzny firmy. Przedsiębiorcy nie mogą dopuścić do zaniedbań. Żaden potencjalny klient nie wybierze firmy, której spedycja międzynarodowa ma za fundamenty stare, zardzewiałe ciężarówki czy naczepy. Pojazdy należy poddawać regularnym kontrolom i aktywnym naprawom. A ich ceny nie liczy się wyłącznie w pieniądzach, ale również w godzinach i dniach spędzonych w serwisach i warsztatach.

Jak widać, prowadzenie firmy transportowo-spedycyjnej nie jest wcale lekkim kawałkiem chleba. Przytoczone wyżej kwestie są tylko przedsmakiem tego, z czym muszą mierzyć się na co dzień właściciele oraz pracownicy tego typu przedsiębiorstw. Decydując się na otworzenie własnej firmy, należy mieć podparcie we własnym doświadczeniu, uporze, silnej woli, odpowiedzialności oraz w zapleczu finansowym.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »