Wyciągarka samochodowa – jedno urządzenie, wiele zastosowań


Wyciągarka samochodowa – jedno urządzenie, wiele zastosowań
2017-11-04
Czy należysz do grona osób, które wyciągarkę samochodową kojarzą głównie z samochodami terenowymi i rajdami off-road? Wygląda na to, że po przeczytaniu tego artykułu będziesz musiał zmienić swoje przekonanie. Obecnie z wyciągarek można korzystać niemalże wszędzie.

Wyciągarka samochodowa – jedno urządzenie, wiele zastosowań

Znajdują swoje zastosowanie w nowych i często nietypowych sytuacjach. Otóż wyciągarki samochodowe nie są przeznaczone wyłącznie do ratowania aut z tarapatów.

Do pewnego czasu wyciągarki produkowano z określonym przedziałem mocy i uciągu, tak by sprawdziły się podczas doraźnej pomocy, w konkretnym przypadku. Najczęściej chodziło o niefortunną przygodę losową kierowców. I to nie tylko rajdowych. Okazują się one przydatne także dla samochodów osobowych. Zaspy śnieżne albo niegroźny poślizg, kończący się w przydrożnym rowie, to coraz częstszy problem, który może zaskoczyć każdego.

Wyciągarki samochodowe to szybkie i łatwe rozwiązanie. Cieszą się wciąż rosnącą popularnością. W związku z tym, firmy specjalizujące się w sprzedaży tego produktu, np. www.dragonwinch.com mogą wciąż wzbogacać i ulepszać swoją ofertę.

Przeczytaj również:

Mieć plan B

Wyciągarka samochodowa, mimo swojej nazwy, nie musi ograniczać się tylko do tej roli. Ten przyrząd można wykorzystać zawsze wtedy, gdy sprawy przyjmują niekorzystny obrót albo, gdy trzeba kreatywnie rozwiązać jakiś problem. Jednym z nich może być wodowanie sprzętów i pojazdów wodnych, takich jak na przykład łódki czy motorówki. Nawet, jeśli posiada się odpowiedni sprzęt – może on nie podołać. Wyciągarka samochodowa to bardzo sprytny i praktyczny plan B.

Mały pojazd – duży problem?

Obok dużych pojazdów, takich jak samochody ciężarowe i ciągniki, oraz średnich, czyli jeepów i aut osobowych, wyciągarka jest pomocna także przy niewielkich gabarytach – głównie quadach. Nieodpowiednie dobranie możliwości pojazdu do warunków podłoża, często skutkuje zakopaniem się lub lekkim podtopieniem. Nawet, jeśli wyciągarka nie jest wtedy niezbędna to zawsze pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i przede wszystkim energii. Nie musisz więc wzywać sąsiada z ciągnikiem, a możesz skorzystać z podręcznej wyciągarki samochodowej, która ocali Twój pojazd.

Z wyciągarką nic Cię już nie zaskoczy

Dodatkowo, wyciągarka to wybawienie w przypadku fatalnych warunków atmosferycznych, np. gwałtownych burz i orkanów. Pomaga sprawnie przesuwać ciężkie obiekty, usuwać szkody i udrażniać drogi. Wyciągarki samochodowe znajdziemy też w środowiskach przemysłowych i budowlanych. Kiedy inny specjalistyczny sprzęt zawodzi, wyciągarka spełni swe zadanie. Dostosowana do pracy z maszynami różnych gabarytów, okazuje się pomocna w najmniej spodziewanych momentach. To doskonałe rozwiązanie dla zakładów pracy, ale także dla klientów indywidualnych. To stosunkowo niewielki koszt, w porównaniu do tego, z jakich tarapatów pomoże nam się wydostać.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl