Nowa Scania CrewCab – kabina załogowa światowej klasy


Nowa Scania CrewCab – kabina załogowa światowej klasy
2017-12-14
Scania CrewCab ma ugruntowaną renomę na światowych rynkach. Obecnie ultranowoczesna kabina załogowa CrewCab, zbudowana na bazie kabiny P, jest dostępna w pojazdach nowej generacji w 2 wariantach długości. Rozwiązanie będzie przydatne zwłaszcza dla służb ratowniczych i strażaków. - Nowa kabina Scania CrewCab o zmodularyzowanej konstrukcji jest przystosowana do wymogów produkcji wielkoseryjnej, co oznacza, że zapewnia tę samą jakość, komfort i bezpieczeństwo, jak inne nasze kabiny. Scania CrewCab jest wolna od kompromisów, choć będąc wysoce wyspecjalizowanym produktem, może być wykorzystywana do różnych, nawet najtrudniejszych zadań, podczas których w grę wchodzi ludzkie życie - komentuje Henrik Eng, dyrektor produktu w segmencie miejskim Scania Trucks.

Większa elastyczność
- Nasza nowa oferta pozwala na stworzenie optymalnego rozwiązania do każdego rodzaju zadań, w których wykorzystywane są kabiny załogowe. Bez żadnych ustępstw dotyczących bezpieczeństwa, jakości bądź czasu realizacji zamówienia. Scania CrewCab zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa na drodze - została wyposażona w doskonałe hamulce i znakomity silnik o mocy do 500 KM. Jest idealna dla służb, które muszą szybko reagować na wezwanie - mówi Henrik Eng.

Przeczytaj również:

Nowa oferta Scania pozwala na elastyczność wyboru dzięki bogactwu dostępnych opcji. Dzięki nim klient może zaprojektować kabinę najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb. Eksperci Scania szacują też, że z wprowadzeniem nowych kabin CrewCab czas niezbędny do wyprodukowania typowego pojazdu ratowniczego został skrócony co najmniej o 30 proc. Kabiny są doskonale przygotowane do poprowadzenia wiązek elektrycznych i pneumatyki. Mają liczne, wytrzymałe punkty mocowania, a górny rząd otworów na ramie pojazdu może być wykorzystany przez firmę zabudowującą.

Drugi rząd siedzeń można dowolnie wyposażyć, m.in. w osobną klimatyzację manualną lub automatyczną, funkcjonującą w ramach typowego układu, bądź w ogrzewanie. Siedzenia z tyłu mogą zostać zamontowane jako indywidualne fotele lub szeroka ławka z kilkoma typami rozlokowania pasów bezpieczeństwa do wyboru, uwzględniającymi bezpieczeństwo osób noszących na sobie sprzęt ratowniczy.

Kolejna zmiana dotyczy stopnia prowadzącego do wnętrza kabiny - obecnie w zasięgu ręki znajduje się kilka, dobrze widocznych uchwytów do wsiadania. W ramach fabrycznych opcji oferowane są też dodatkowe dolne okno w drzwiach - Scania City Safe Window, wysoko umieszczony wlot powietrza oraz liczne typy przystawek odbioru mocy.

Najmocniejsza kabina załogowa na świecie
Warto podkreślić, że kabiny Scania przechodzą nie tylko zwykły test zderzeniowy, ale również symulację uderzenia ładunku w tył kabiny oraz dachowania. Zgodnie ze szwedzkimi normami wszystkie te próby przechodzi kolejno jedna kabina.

Nowa kabina załogowa Scania została stworzona od podstaw. Jest w pełni zintegrowana z systemem modułowym Scania i można ją wyposażyć tak samo, jak inne kabiny serii P, niezależnie od tego, czy klient wybierze wariant CP28 czy CP31. Dłuższa wersja kabiny jest dostępna z dwoma wysokościami dachu: niskim (który wybiera większość klientów) lub standardowym. Niezależnie od wariantu długości, kabina wydłużana jest za zakończeniem przedniej części (nie jest przecinana przez środek), przez co płynnie przechodzi w cześć tylną.

- Jesteśmy przekonani, że nowa Scania CrewCab spotka się z dużym uznaniem wśród służb ratunkowych i innych użytkowników, którzy oczekują możliwości transportu osób i specjalistycznego sprzętu w tym samym czasie. Kabina może pomieścić do 8 osób, które mają zapewniony komfort i bezpieczeństwo na poziomie wyznaczającym nowy standard w branży - komentuje Henrik Eng.

Scania CrewCab jest dostępna ze wszystkimi wersjami silników Scania DC09 i DC13, łączonymi z automatyczną skrzynią Allison lub zautomatyzowanymi skrzyniami wyposażonymi w Scania Opticruise. Dostepne są także bardziej skomplikowane warianty z elektrycznie sterowaną osią wleczoną (6x2*4).

Najlepsza w klasie
- Nowa Scania CrewCab to synonim jakości reprezentowanej przez kabiny P i rozwiązania wykorzystywane w pojazdach nowej generacji. Jej największą zaletą jest nieograniczona swoboda wyboru, która sprawia, że pojazd może być dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta. Dlatego jesteśmy przekonani, że nowa Scania CrewCab zapewni nam wzrost udziału w rynku pojazdów do zadań specjalnych - dodaje Henrik Eng.

Nadesłał:

Scania Polska

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl