Zatrudniaj i bądź pewny


Zatrudniaj i bądź pewny
2017-06-19
Nasi krajanie wyjeżdżają za granicę po to, aby szukać pracy, podejmować zatrudnienie, zarabiać i żyć na odpowiednim dla siebie poziomie. Warto popatrzeć też na drugą stronę medalu.

Na pewno warto sprawdzić

Takie działania odbywają się jednak w dwie strony, ponieważ do nas również przyjeżdżają pracownicy z Ukrainy, a również z innych ościennych państw. Wielu pracodawców często zastanawia się czy warto ich u siebie zatrudniać, czy sprostają wszystkim wymaganiom, czy zaadaptują się do naszych warunków zarówno pracy jak i życia. Na te pytania trudno znaleźć odpowiedź ponieważ często jest to kwestia bardzo indywidualna. Na pewno warto sprawdzić każdą osobę skrupulatnie, wypytać o doświadczenie, wykształcenie, umiejętności, ukończone kursy oraz o wymagania i oczekiwania. Szczera rozmowa jest bardzo ważna.

Przeczytaj również:

Skorzystaj z usług agencji

Pomocne mogą być w tym agencje pośrednictwa pracy, które specjalizują się w obsłudze zatrudniania pracowników ze wschodu. Dzięki takim działaniom właściciele fabryk czy firm czasami nawet znacznie obniżają koszty swojej działalności. Wiele z nich posiada swoje przedstawicielstwa na Ukrainie, więc mają bezpośredni dostęp do osób poszukujących zatrudnienia. Wówczas ich rekrutacja i weryfikacja jest o wiele łatwiejsza, można też od razu przygotować ich do przyszłych obowiązków. Aby mieć pewność kogo zatrudniamy i czy rzeczywiście dana osoba się sprawdzi warto skorzystać właśnie z tego typu usług.

Pracownicy z Ukrainy mogą być bardzo dobrzy, solidni, sumienni i punktualni oraz posiadać wiele innych zalet potrzebnych niemal w każdym zawodzie. Na pewno warto sprawdzić ich i zaufać ich umiejętnościom, które mogą zaprocentować dla nas.

Nadesłał:

Magic Mike

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl