XC90 stoi za sukcesem Volvo w USA


XC90 stoi za sukcesem Volvo w USA
2017-10-01
Rosnąca popularność Volvo w Stanach Zjednoczonych oznacza większe zapotrzebowanie na samochody szwedzkiej marki w USA. Dlatego popularny tam model XC90 będzie cały czas produkowany w Ameryce - również jego kolejna generacja.


Obecnie USA stanowi największy rynek dla XC90, więc przeniesienie produkcji do Karoliny Południowej jest uzasadnionym rozwiązaniem. Podyktowane zostało one również realizacją globalnej strategii produkcyjnej buduj tam, gdzie sprzedajesz. Volvo dysponuje ponadto dwiema fabrykami w Europie oraz w Chinach. W budowie jest trzeci chiński zakład.

Cieszymy się, że do naszej fabryki w Stanach Zjednoczonych zostanie przeniesiona produkcja drugiego modelu i wciąż jesteśmy pod wrażenie ducha przedsiębiorczości w Karolinie Południowej – powiedział Lex Kerssemakers, kierujący działaniami Volvo w USA. Nasza działalność w Stanach Zjednoczonych bardzo się zmieniła w ciągu ostatnich dwóch lat i jest to ważny krok na ścieżce rozwoju.

Wymiernym skutkiem planowanych zamian jest wzrost liczby pracowników do 4000. Jednakże efekty ekonomiczne dla lokalnej gospodarki będą znacznie większe.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl