Volvo Gdynia Sailing Days 2017 - największe regaty w Polsce


Volvo Gdynia Sailing Days 2017 - największe regaty w Polsce
2017-07-12
Ruszyła w Gdyni osiemnasta edycja wielkiego żeglarskiego święta. Volvo Gdynia Sailing Days to najbardziej prestiżowy cykl regat w kraju i jednocześnie największe żeglarskie wydarzenie w tej części basenu Morza Bałtyckiego.
Przeczytaj również:

W imprezie wystartuje ponad 1000 żeglarzy z 34 krajów. Jak co roku Volvo zaprezentuje tam paletę swoich najnowszych modeli, w tym XC60.

Gdynia – żeglarze na wyciągnięcie dłoni


Żeglarstwo to bardzo prestiżowy i piękny sport, ale w swej naturze jest to świat nieco hermetyczny. Podczas regat oceanicznych załogi zmagają się z żywiołem z dala od cywilizacji, a o ich wynikach kibice dowiadują się za pomocą transmisji, czy aplikacji. Wyścigi znacznie mniejszych jednostek także często wymagają od fanów nie lada poświęcenia, na przykład regaty Kieler Woche. Nie są one widoczne z brzegu, a widzowie muszą płynąć łodziami i statkami na środek Zatoki Kilońskiej, gdzie rozgrywane są poszczególne wyścigi. Takiego ograniczenia nie ma w Gdyni, gdzie wszyscy żeglarze są widoczni jak na dłoni. Ich zmagania świetnie widać z plaży, z falochronu Mariny Gdynia, Bulwaru Nadmorskiego, a także z punktu widokowego na Kamiennej Górze.

Gdyńskie regaty w liczbach


W tym roku regaty trwają 3 tygodnie. W tegorocznym festiwalu żeglarskim w Gdyni weźmie udział ponad 1000 żeglarzy z 34 krajów. Rywalizować będą oni w 21. klasach regatowych, wśród których znaleźć można konkurencje zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, żeglarzy niepełnosprawnych oraz dzieci. W zawodach wystartują również medaliści i uczestnicy mistrzostw świata i Europy, Igrzysk Olimpijskich, a także reprezentanci kadr narodowych. Imprezę otworzą mistrzostwa Polski w sprincie w klasie Laser Standard i Laser Radial, a zamkną mistrzostwa kraju w klasie 505. Na zwycięzców czeka 280 medali, 150 pucharów, nagród oraz wyróżnień. Na starcie nie zabraknie też sportowców z Volvo Youth Sailing Team Poland, w którzy przygotowują się do Olimpiady w Tokyo 2020.
Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl