Volvo Gdynia Sailing Days 2017 były największymi regatami w Polsce


Volvo Gdynia Sailing Days 2017 były największymi regatami w Polsce
2017-08-08
Volvo Gdynia Sailing Days, które odbyły się w lipcu, były największymi regatami w Polsce i drugimi co do wielkości na Morzu Bałtyckim. Wystartowało w nich ponad 1000 żeglarzy z 34 krajów.
Przeczytaj również:

W tym roku regaty trwały 3 tygodnie. W festiwalu żeglarskim w Gdyni żeglarze rywalizowali w 21. klasach regatowych, wśród których znaleźć można konkurencje zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów, żeglarzy niepełnosprawnych oraz dzieci.

W zawodach wystartowali medaliści i uczestnicy mistrzostw świata i Europy, Igrzysk Olimpijskich, a także reprezentanci kadr narodowych. Imprezę otworzyły mistrzostwa Polski w sprincie w klasie Laser Standard i Laser Radial, a zamknęły mistrzostwa kraju w klasie 505.

Zwycięzcy odebrali łącznie 280 medali, 150 pucharów, nagród oraz wyróżnień. Na starcie nie zabrakło też sportowców z Volvo Youth Sailing Team Poland, w którzy przygotowują się do Olimpiady w Tokyo 2020.

W czasie regat w Gdynii można było zobaczyć samochody Volvo, w tym najnowszy model szwedzkiej marki, czyli drugą generację SUV-a XC60.
Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl