Systemy bezpieczeństwa Volvo docenione przez NHTSA


Systemy bezpieczeństwa Volvo docenione przez NHTSA
2017-06-11
Per Lenhoff, Senior Manager, oraz Magdalena Lindman, Technical Expert in Traffic Safety Data Analysis, otrzymali nagrodę amerykańskiej NHTSA za elektroniczne systemy bezpieczeństwa w Volvo.


– Jesteśmy zachwyceni, że nasza praca została tak doceniona
– powiedziała Magdalena Lindman, Technical Expert, Traffic Safety Data Analysis w Volvo Cars Safety Centre. – Naszym celem jest uczynienie dróg i szos miejscami bezpieczniejszymi dla wszystkich użytkowników. Właśnie dlatego tak wielki nacisk kładziemy na zrozumienie danych z rzeczywistych zdarzeń. My w Volvo Cars nie projektujemy samochodów tylko po to, by po prostu przeszły badania techniczne – my je projektujemy i konstruujemy, by ratowały życie. To był zawsze nasz punkt wyjścia.

Lindman i Lenhoff dołączają do ekskluzywnego klubu inżynierów ds. bezpieczeństwa w Volvo, którzy otrzymali tę nagrodę za pracę nad przełomowymi systemami ochronnymi.

– Cieszymy się bardzo, że Magdalena i Per otrzymali od NHTSA nagrodę za swoją wspaniałą pracę. Fundamenty Volvo Cars powstały na idei chronienia ludzi, pojmowania ich potrzeb i poprawiania jakości ich życia. Nasze nieprzerwane działania na niwie rzeczywistego poziomu bezpieczeństwa od wielu lat mają ogromny wpływ na życie wielu ludzi. Forsujemy naszą wizję, według której do roku 2020 nikt nie powinien zginąć ani odnieść poważnych obrażeń w nowym samochodzie Volvo – powiedział Malin Ekholm, Vice President, Volvo Cars Safety Centre.

Volvo Cars jest w branży motoryzacyjnej unikatowe, jeśli chodzi o podejście do kwestii bezpieczeństwa. Od 1970 r. szwedzka marka gromadzi nieprzerwanie dane z tysięcy rzeczywistych wypadków drogowych z jednym celem: lepszego zrozumienia i wspierania potrzeb związanych z bezpieczeństwem. Programy Safety Vision oraz Real-Life Safety są częścią większego programu Volvo Cars – Omtanke.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl