Samochody Polestar mają się różnić od modeli konkurencji


Samochody Polestar mają się różnić od modeli konkurencji
2017-07-30
Polestar to oddział Volvo odpowiedzialny za tworzenie sportowych wersji modeli tej marki. Jego podejście będzie jednak inne niż w przypadku konkurencji.
Przeczytaj również:

Sportowe oddziały marek premium opierają się na podobnym schemacie, czyli umieszczania pod maską większych, a przez to mocniejszych jednostek spalinowych. Dodatkowe cylindry, wzrost pojemności i większe sprężarki pozwalają uzyskać świetne osiągi. Polestar chce tego dokonać w inny sposób.

Volvo już pewien czas temu postanowiło ograniczyć swoje silniki do czterech cylindrów. Widać to we wszystkich nowych modelach marki. Nie oznacza to jednak małej mocy. W topowej odmianie T8, która oferuje ponad 400 KM, udało się to uzyskać poprzez rozwój jednostki spalinowej i zastosowanie technologii hybrydowej. Tą samą drogą będzie szedł Polestar, dla którego elektryfikacja ma być kluczem do świetnych osiągów.

Polestar ma nie tylko tworzyć mocniejsze wersje modeli produkcyjnych, ale też wprowadzić do sprzedaży przynajmniej jeden swój własny model. Według pierwszych informacji jego napęd będzie się opierał oukłąd T8, ale zostanie wzmocniony do około 600 KM.
Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl