Przeprowadzka - od czego zacząć


Przeprowadzka - od czego zacząć
2017-07-31
Porady odnosnie przeprowadzki i związanymi z niej problemami.

 

Zapewne większość z nas nie zdaje sobie sprawy jak skomplikowana może okazać się być przeprowadzka. To jedno z najbardziej nieprzyjemnych rzeczy, jakie przyjdzie nam zrobić – każdy musi się kiedyś przeprowadzić i nie widzę tu innej opcji. Oczywiste jest to, że przeprowadzkę można dobrze zorganizować, co będzie wiązać się z mniejszym ciśnieniem, stresem, a także mniejszymi opłatami za wykonaną usługę. Dlaczego wspominam o opłatach? Ponieważ to zazwyczaj one są głównym kryterium podczas doboru firmy, które mają nam w tej przeprowadzce pomóc. Jak skutecznie wybrać firmę, nie narażając się przy tym zbytnio na koszty? Przede wszystkim musisz mądrze planować każdy swój krok, sprawdzać oferty konkurencji i negocjować stawki. Nie będzie to łatwe, ale możliwe do zrealizowania, a ja chce ci w tym pomóc. Na co powinieneś zwracać szczególną uwagę? Zapraszam do lektury.

Na początku warto ustalić pewne priorytety. Co jest najważniejsze w samym fakcie 
przeprowadzki ? Przede wszystkim liczy się dobrze rozplanowanie. Weźmy kartkę i długopis i zapiszmy wszystko co wpadnie nam do głowy. Następnie w punktach posegregujmy rzeczy ważniejsze i mniej ważne do wykonania. W ten sposób ustalimy pierwsze priorytety, które powinniśmy wykonać bez dnia zwłoki. To tylko wydaje się być proste, ale bez odpowiedniej organizacji wcale takie nie jest – z pewnością niektórzy z was mieli okazję się o tym przekonać osobiście, albo dopiero się przekonacie. Co jednak na twojej liście powinno mieć priorytet? Pominę kwestie wymówienia wszelkich umów, które zawarliśmy z dostawcami prądu, internetu, telewizji czy gazu. Ze wszystkiego trzeba zrezygnować, ale jest to rzecz jasna sprawa oczywista. Pierwszorzędną sprawą wydaje się być jednak zamówienie odpowiedniej firmy, której zlecimy transport naszych rzeczy – przez wiele lat zdążyło się uzbierać tego całkiem sporo.

 

W tym momencie warto też negocjować ceny, choć te są zależne od miejscowości, w której przyszło nam mieszkać – na szczęście już niedługo. Bardzo dużo zależy też od miejsca, gdzie chcemy się wyprowadzić. Jeżeli będzie to na drugim końcu polski to musisz liczyć się z tym, że koszty przeprowadzki będą całkiem spore – firma bierze od kilometra, a do baku „nie leje”. Nie oznacza to wcale tragedii, ponieważ przy większych odległościach zdecydowanie łatwiej będzie nam negocjować stawki i podstawowe ceny. W przypadku krótszych tras jest to nieco utrudnione, ale nikt nie powiedział, że nie możliwe.
Kolejną rzeczą jest dogadanie się co do terminu, by wszystko było ustalone jak w zegarku. Zamawiajmy więc firmę, która zna się na rzeczy i która ma wyrobioną odpowiednią opinię na swój temat.  Przykładem takiej firmy jest  
http://tanie-przeprowadzki.waw.pl/

Wbrew pozorom to bardzo ważne, bo często okazuje się tak, że kierujemy się nie opinią, a ceną. Dlaczego? No bo przewieźć rzeczy każdy głupi umie, prawda? Szkoda jednak, że często życia płata nam różne figle – w przypadku przeprowadzek, aż za często. Dlatego sprzawdzając cennik przeprowadzki musimy wziąść wszystkie za i przeciw.

W przypadku przeprowadzki największym problemem może się okazać transport mebli. Dlaczego? Zazwyczaj w ciągu naszego życia dorobiliśmy się ich całkiem sporo. Są różnych kształtów, a zabezpieczenia w samochodzie nie zawsze spełniają swoje pierwotne założenie. Kogo bym nie spytał, to miał problemy z uszkodzeniem mebli – jakieś lekkie otarcia, ale zawsze coś. Warto więc zwrócić ekipie uwagę, by z dokładną starannością wynosili i wnosili meble. W przypadku, gdy meble są skręcane to warto to rozważyć. Nie będzie nas to kosztować zbyt wiele czasu, a ryzyko uszkodzenia mebli znacznie się zmniejszy – właściwie wyeliminujemy je całkowicie.

Poza tym starajmy się wybierać transport z ekipą, która ma już jakieś doświadczenie w przeprowadzaniu przeprowadzek. Nie jest to łatwe, ale mamy przynajmniej gwarancje jakość usługi na najwyższym poziomie a przecież na tym nam najbardziej zależy.

 Więcej inspirujących pomysłówi i porad  można znaleźć na stronie: http://tanie-przeprowadzki.waw.pl/porady/

 
Nadesłał:

Tanie przeprowadzki Warszawa - Firma Przeprowadzkowa
http://tanie-przeprowadzki.waw.pl/

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl