Pierwsze Volvo S90 wyprodukowane w Chinach docierają do Europy dzięki połączeniu kolejowemu


Pierwsze Volvo S90 wyprodukowane w Chinach docierają do Europy dzięki połączeniu kolejowemu
2017-06-11
Volvo Cars jest pierwszym producentem samochodów na świecie, który eksportuje samochody produkowane w Chinach do Europy pociągami, dzięki nowej chińskiej inicjatywie handlowej „One Belt, One Road” („Jeden pas, jedna droga”).

Pierwsze sedany klasy premium – S90 – wyprodukowane w chińskiej fabryce Daqing, dotarły do centrum dystrybucyjnego w Zeebrugge w Belgii. Samochody przetransportowano do Belgii świeżo otwartym połączeniem kolejowym Chiny-Europa. Ta metoda transportu redukuje czas dostawy aut do Europy o 2/3 w porównaniu z drogą morską, co oznacza, że klienci otrzymają wcześniej swe zamówione auta.

Połączenie kolejowe powiązuje globalną strategię produkcyjną i logistyczną Volvo z wartym wiele miliardów euro handlem między Chinami i Europą oraz tzw. inicjatywą One Belt, One Road, która ma ożywić legendarną drogę handlową „Jedwabny Szlak” sprzed stuleci w nowej erze globalnego handlu. Połączenie kolejowe ukazuje także, jak Chiny zmieniają się w globalny węzeł produkcyjny i eksportowy najwyższej jakości produktów konsumenckich.

Volvo było pierwszym zachodnim producentem samochodów klasy premium, który wyeksportował auta wytworzone w Chinach na rynek USA – były to modele z logotypem S60, w roku 2015. W listopadzie 2016 r. Volvo zaczęło produkować w fabryce w Daqing najbardziej luksusowe wersje swego sedana klasy premium S90 dla celów eksportu globalnego, a wkrótce rozpocznie tam produkcję wszystkich wersji S90 dla potrzeb globalnego eksportu.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl