Parkingowy savoir vivre i finał kampanii "Kierowca na 6"


Parkingowy savoir vivre i finał kampanii "Kierowca na 6"
2017-07-05
Bonarka w kolejnej odsłonie akcji „Kierowca na szóstkę”, zwraca uwagę na zasady drogowe i dobre maniery obowiązujące na publicznych parkingach. Zaprasza też na pełen atrakcji finał kampanii (8 lipca) z udziałem jej partnerów.

Będzie można... zatrzymać pijanego kierowcę, przeżyć symulację jazdy po alkoholu, a także przekonać się, co dzieje się w sytuacji dachowania.

Przeczytaj również:

Te i inne atrakcje, m.in. ekspozycję samochodów rajdowych, zapewnią Fundacja Prodriver oraz Akademia Przyszłego Kierowcy Rajdowego - partnerzy finału akcji w Bonarce. To zarazem część kampanii „Kraków razem przeciwko pijanym kierowcom", współfinansowanej ze środków miejskich.
W sobotę w Bonarce będzie też można zakupić na stoisku Polskiego Związku Motorowego winiety przydatne w zagranicznej podróży i poradzić się, jak się do niej dobrze przygotować. Do Bonarki na szybkim motocyklu przyjadą także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego krakowskiej komendy.

W ramach trwającego ponad trzy tygodnie edukacyjnego cyklu „Kierowca na szóstkę", centrum podejmuje też temat korzystania z publicznych parkingów. Sześć zasad prawidłowego parkowania, wybranych przez ekspertów Bonarki, zawiera najważniejsze przepisy drogowe obowiązujące podczas parkowania oraz zdroworozsądkowe apele o poszanowanie przestrzeni i bezpieczeństwa innych użytkowników. Są to:

1.       Zachowanie umiarkowanej prędkości oraz stosowanie zasad ruchu drogowego.

2.       Pozostawianie pojazdu wyłącznie w miejscach dozwolonych.

3.       Poszanowanie oznaczeń miejsc dla osób niepełnosprawnych.

4.       Poszanowanie oznaczeń miejsc dla rodzin z dziećmi.

5.       Nie blokowanie przejść i przejazdów.

6.       Rozsądne korzystanie z miejsca parkingowego, nie zajmowanie więcej przestrzeni niż jest to konieczne.

Z graficzną ilustracją zasad można zapoznać się, a także je komentować, na profilu Facebookowym Bonarki: (@Facebook.com/BonarkaCityCenter).

W poprzednich odsłonach porad drogowych, w ramach akcji „Kierowca na szóstkę", eksperci Bonarki zwracali uwagę na niektóre przejawy niekulturalnego zachowania na drodze, a PZM radził jak przygotować się do bezpiecznej wyprawy samochodem na wakacje. Wszystkie te dobre rady składają się na ulotkę informacyjną, która będzie dystrybuowana w Bonarce w najbliższy weekend. Kierowcom będą też wręczane pamiątkowe naklejki z logo akcji.

BONARKA CITY CENTER

Bonarka City Center to wielofunkcyjne centrum miejskie, powstałe na obszarze około 19 ha poprzemysłowych terenów dawnych zakładów chemicznych w krakowskiej dzielnicy Podgórze. Na obszarze ponad 92  tys. m2 powierzchni użytkowej znajduje się 230 punktów handlowo-usługowych i restauracji w tym: Auchan, Leroy Merlin, Media Expert oraz Kino Cinema City, jeden z największych multipleksów kinowych w Polsce. Na Klientów Centrum czeka bezpłatny parking na 3200 samochodów. Ponadto, na terenie Bonarka City Center znajduje się jeden z pierwszych na świecie ośrodków edukacyjno-wychowawczych w centrum handlowym: „Siemacha Spot" o powierzchni całkowitej 700 m2. W jego skład wchodzą m.in.: wielofunkcyjne sale edukacyjne, muzyczne, multimedialne oraz pokój konferencyjny. Obiekt został wybudowany przez TriGranit Corporation, który obecnie jest jego zarządcą. Właściciel Centrum Handlowego Bonarka, firma Rockcastle Global Real Estate Company Limited (Rockcastle), inwestuje w nieruchomości na całym świecie oraz w spółki z perspektywą wzrostu wartości kapitału. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych na Mauritiusie oraz w Johannesburgu (RPA), a jej wartość giełdowa przekracza 2 mld USD. Aktywa Rockcastle obejmują papiery wartościowe globalnych spółek nieruchomościowych działających na rynkach rozwiniętych, m.in. w Europie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Singapurze, oraz portfel nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nadesłał:

bezstronny22

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl