Nowy czy używany? Kupujemy Forda Focusa


Nowy czy używany? Kupujemy Forda Focusa
2017-08-24
Ford Focus jest jednym z popularnych samochodów w Polsce oraz w innych krajach. Jeżeli również myślisz o kompaktowym, ale mocnym samochodzie o świetnej linii, warto wziąć go pod uwagę. W sprzedaży znajdziemy zarówno nowe, jak i używane Focusy. Na co warto się zdecydować?

Ford Focus produkowany jest już od 1998 roku, więc niedługo będzie obchodzić swoje 20-lecie. Samochód został wprowadzony do sprzedaży jako następca Forda Escorta. Szybko znalazł wielu fanów ze względu na swój niebanalny wygląd. Już pierwsza generacja uzyskała w 1999 roku tytuł Europejskiego Samochodu Roku.

Przeczytaj również:

W 2005 roku w sprzedaży pojawiła się druga generacja Forda Focusa, natomiast od 2010 roku w salonach można kupić trzecią odsłonę tego właśnie auta. Ford zapowiada, że nowy Ford Focus ma pojawić się w sprzedaży w czwartej generacji już na początku 2018 roku.

W ciągu ostatnich lat Ford Focus dobrze sprzedawał się zarówno jako auto nowe, jak i używane. Nie oznacza to jednak, że pojazdy z drugiej ręki są całkowicie bezawaryjne. Przede wszystkim warto wskazać na fakt, że dość dużo awarii mają wersje z silnikami diesla, które są również kosztowne w serwisowaniu. Gdy chcemy zakupić taki model, warto dobrze się zastanowić, zwłaszcza wtedy, gdy w niedługim czasie przyjdzie nam wymienić w nim podzespoły takie jak pompy, wtryskiwacze.

Także użytkownicy skarżą się na korodowanie, w szczególności w okolicy progów. Warto więc sprawdzić, czy używany egzemplarz, który przypadł nam do gustu, nie ma problemów z korodowaniem – naprawa korozji może być droga.

Oczywiście, jeżeli możemy pozwolić sobie na zakupienie nowego modelu, warto skoncentrować się właśnie na takich ofertach. Gdy nie spieszymy się z zakupem, najlepiej pomyśleć o odłożeniu go na przyszły rok, gdy do sprzedaży ma trafić czwarta generacja Forda Focusa.

Warto jednak wskazać, że w związku z wejściem do sprzedaży nowego modelu starsza generacja będzie na pewno atrakcyjnie przeceniona, dlatego będziemy mogli zapłacić za nią nawet o kilkadziesiąt procent mniej podczas zimowych wyprzedaży.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl