Nowe Volvo XC60 idzie w ślady bestsellera


Nowe Volvo XC60 idzie w ślady bestsellera
2017-06-11
Volvo XC60 pierwszej generacji było prawdziwym hitem sprzedaży szwedzkiej marki na całym świecie. Nowy model ma za zadanie powtórzyć ten sukces.
Przeczytaj również:

Pierwsze Volvo XC60 znalazło milion nabywców i stało się najpopularniejszym modelem marki w historii. SUV-y klasy premium segmentu D należą do chętnie kupowanych samochodów, a Volvo udowodniło, że wie, jak taki zrobić, żeby taki model był wyjątkowy. Teraz przed szwedzką marką stoi trudne zadanie powtórzenia tego sukcesu.

Nowe Volvo XC60 wyglądem przypomina nową serię 90 i jest kolejnym przedstawicielem nowej linii stylicznej marki. Podobieństwo do flagowego SUV-a XC90 jest uderzające.

Jednak oba modele nie tylko wyglądają podobnie, ale też posiadają tę samą technologię. XC60, podobnie jak cała seria 90, opiera się na modułowej platwormie SPA, a to oznacza między innymi to samo komfortowe i bezpieczne zawieszenie oraz układ kierowniczy.

Te same są również czterocylidrowe jednostki napędowe z układem hybrydowym w wersji T8 na czele. Oferuje on ponad 400 KM, a przy tym cechuje go niewielkie zużycie paliwa.
Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl