Niespodziwany finał w klasie 420 podczas Volvo Gdynia Sailing Days


Niespodziwany finał w klasie 420 podczas Volvo Gdynia Sailing Days
2017-08-24
Ostatniego dnia rywalizacji w Pucharze Miasta Gdyni, który odbył się w ramach 18. edycji Volvo Gdynia Sailing Days, jedyny wyścig zdołali rozegrać przedstawiciele klasy 420. I dokonał on radykalnych przetasowań w czołowej trójce.
Przeczytaj również:
- Broniliśmy trzeciego miejsca, a zajęliśmy drugie – przyznali Kacper Paszek i Bartosz Reiter.

Mieszkający w Gdańsku reprezentanci OKŻ Olsztyn nie byli jednak jedynymi wygranymi tego wyścigu. Jeszcze większe powody do zadowolenia mieli Jakub Gołębiowski (MOS SSW Iława) i Filip Szmit (MBSW/UKŻR Niegocin Giżycko), którzy awansowali z drugiej na pierwszą pozycję.

- Wszystko rozstrzygnęło się na starcie. Przegraliśmy go i w tej sytuacji zajmujący drugą lokatę Jakub z Filipem nie walczyli o zwycięstwo tylko blokowali nas. Mogli sobie pozwolić na tę zagrywkę oraz gorsze miejsce, bo wcześniej nie zanotowali wpadki, a ten wynik i tak szedł im do odrzutki . Tymczasem my mieliśmy już jedną „wtopę”, kiedy w czwartym wyścigi zaliczyliśmy wywrotkę i zajęliśmy 13. lokatę. Teraz również dotarliśmy na metę na 13. miejscu i spadliśmy na najniższy stopień podium – przyznał Seweryn Wysokiński (CSW Opty Ustka), który razem z Mateuszem Jankowskim (MKS Dwójka Warszawa) prowadzili po sześciu wyścigach, ale ostatecznie spadli na trzecią lokatę.

A na drugim stopniu podium stanęli Kacper Paszek i Bartosz Reiter.

- W tym wyścigu mieliśmy bronić przed Mateuszem Krasowskim i Rafałem Radeckim trzeciego miejsca. I to zadanie udało nam się zrealizować, ale jednocześnie dzięki słabszemu wynikowi Seweryna i Mateusza awansowaliśmy na drugą pozycję. Trzecią i czwartą załogę wyprzedziliśmy o punkt – powiedział Kacper.

Po tych regatach najlepsze polskie załogi nie miały chwili wytchnienia. Bezpośrednio z Gdyni popłynęły one do Górek Zachodnich, gdzie trenowały przez tydzień. To zgrupowanie było ostatnim etapem przygotowań do mistrzostw Europy juniorów, które rozegrane zostało nad jeziorem Garda w dniach 6-13 sierpnia.

Volvo Gdynia Sailing Days było imprezą podczas której można było podziwiać nie tylko zmagania żeglarzy, ale też zobaczyć najnowsze samochody Volvo ustawione przy gdyńskiej marinie.
 
Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl