NIELEGALNI IMIGRANCI – ROSNĄCY PROBLEM DLA EUROPEJSKICH PRZEWOŹNIKÓW.


NIELEGALNI IMIGRANCI – ROSNĄCY PROBLEM DLA EUROPEJSKICH PRZEWOŹNIKÓW.
2015-10-08
Ponad 225 tys. imigrantów przybyło w tym roku do Europy przeprawiając się przez Morze Śródziemne. W większości wylądowali oni na greckich i włoskich wybrzeżach uciekając przed trwającymi w rejonie Północnej Afryki wojnami domowymi lub szukając szansy na poprawę swojej sytuacji ekonomicznej.

Ponad 225 tys. imigrantów przybyło w tym roku do Europy przeprawiając się przez Morze Śródziemne. W większości wylądowali oni na greckich i włoskich wybrzeżach uciekając przed  trwającymi w rejonie Północnej Afryki wojnami domowymi lub szukając szansy na poprawę  swojej sytuacji ekonomicznej.

Błyskawiczny wzrost nielegalnej imigracji stanowi  ogromny problem w wielu wymiarach życia społeczno- gospodarczego na Starym Kontynencie. Jedną z  dziedzin, która cierpi najbardziej z tego powodu jest  transport drogowy na Wyspy Brytyjskie, w którym  polskie firmy transportowe mają aż 19 proc. udziału,  więcej od samych Anglików (13 proc.). Nieustannie  przekazywane są nowe informacje o stratach  powodowanych przez tysiące ludzi próbujących  przedostać się do Wielkiej Brytanii w naczepach  ciężarówek czekających na przeprawę promową (statystycznie 116 osób dziennie!) lub szturmujących  Eurotunel. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i ciężko obecnie stwierdzić jaki będzie dalszy rozwój  wypadków. Do niedawna miejscem, które generowało największe problemy dla przewoźników i  spedytorów było portowe miasto Calais w północno­-wschodniej Francji. Jednak obecnie po  przeznaczeniu kilku milionów Euro na dodatkowe zabezpieczenia oraz skoordynowaniu działań  francuskich i brytyjskich służb imigranci przenoszą się także do portu w Dunkierce i belgijskich  Ostendy i Zeebrugge.

Prawdopodobnie nieunikniona jest dalsza eskalacja przestępczości związanej z działaniami  uchodźców oraz wdrażanie w życie kolejnych pomysłów rządzących na rozwiązanie tej sytuacji.  Należy przygotować się na dodatkowe kontrole, opóźnienia w przekraczaniu granicy, szkody w  ładunkach i pojazdach dokonywane przez imigrantów, a nawet zagrożenie zdrowia i życia  kierowców. Nie ma skutecznego sposobu na ochronę przed działaniami zdesperowanych oraz  gotowych na wszystko uchodźców, ale korzystając z kilku sprawdzonych wskazówek można  znacznie zminimalizować ryzyko napaści na auto i ewentualnych szkód:

  • wybieranie bezpiecznych miejsc parkingowych, minimum 50-­100 km od miejsc  krytycznych, najlepiej w kierunku przeciwnym do przeprawy w stronę Anglii,
  • pojazd należy regularnie kontrolować, zwłaszcza po zostawieniu go bez nadzoru lub po postoju,
  • jeżeli kierujący podejrzewa obecność nielegalnych imigrantów powinien niezwłocznie  poinformować władze lokalne i skontaktować się z brytyjskim Urzędem Imigracyjnym pod  numerem 0044(0)1304210897 (rozwiązanie zgodne z prawem, ale zdarzały się przypadki nałożenia kar na przewoźników po wezwaniu celników),
  • kierowca powinien dopilnować, aby pojazd był sprawdzony przez służby kontrolne (CO2,  psy, skaner, kontrola fizyczna),
  • przed rozpoczęciem ostatecznego załadunku należy naprawić i zakleić wszystkie ubytki w plandece.

Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Hussar Innovations

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl