Leasing czy abonament - jaką formę finansowania inwestycji wybrać?


Leasing czy abonament - jaką formę finansowania inwestycji wybrać?
2017-08-11
Nowe auto w domu lub w firmie

Wybór i zakup samochodu to niełatwe zadanie. Bez względu na to czy pojazd będzie użytkowany prywatnie czy na potrzeby firmy, zakup musi być przemyślany i sprawdzony pod każdym względem, szczególnie jeśli jest to auto z drugiej ręki. Rynek samochodów używanych w Polsce kwitnie. Mnogość komisów samochodowych, giełd i niekończące się ogłoszenia w serwisach internetowych nie pomagają w wyborze, a jedynie wydłużają proces zakupu.

Przeczytaj również:

Szukanie odpowiedniego pojazdu to jedna, a finasowanie jego zakupu to kolejna rzecz do przemyślenia i decyzji. Do wyboru pozostają gotówka (środki własne), kredyty samochodowe, leasing lub zyskujący coraz większą popularność abonament.

Jaką formę finansowania zakupu auta wybrać z największą korzyścią dla siebie lub firmy i gdzie szukać sprawdzonego auta?

Master1.pl – sprawdzone samochody i najlepsze formy finansowania ich zakupu

Auta oferowane przez Master1.pl  pochodzą z flot finansowanych i zarządzanych przez Masterlease, który specjalizuje się w usługach leasingu i wynajmu długoterminowego. Niezwykle istotne jest pochodzenie oferowanych samochodów, które w 100% od początku są rejestrowane w Polsce. Historia właścicielstwa, eksploatacji i ewentualnych napraw pojazdu a także rzeczywisty przebieg są udokumentowane w spisie napraw i przeglądów w polskich serwisach. Master1.pl dodatkowo oferuje rękojmię na każde auto, co zwiększa bezpieczeństwo zakupu. Imponujący i różnorodny jest także wybór marek samochodowych, co najmniej tak szeroki jak w licznych komisach, ale jakość aut jest zdecydowanie pewniejsza i wyższa.

Jak sfinansować zakup nowego auta z korzyścią dla siebie lub firmy? Leasing…?

Najbardziej popularną, poza gotówką lub kredytem samochodowym, formą finansowania zakupu nowego samochodu jest leasing. W Master1.pl można zawrzeć umowę leasingową i otrzymać do użytkowania nowe auto, nawet bez opłaty wstępnej, a więc bez wykorzystywania na ten cel własnych oszczędności czy pieniędzy wpłaconych na lokatę. Okres umowy leasingu samochodowego wynosi od 2 do 5 lat, samo zawarcie umowy wymaga dopełnienia niewielu prostych formalności. W tym okresie trwania umowy i użytkowania samochodu leasingobiorca (osoba fizyczna lub firma), zobowiązuje się do spłaty rat leasingowych. W przypadku firm występują dodatkowe korzyści podatkowe (tzw. tarcza podatkowa w leasingu).

Comiesięczne raty są dla przedsiębiorcy kosztem prowadzenia działalności gospodarczej i służą odliczeniom VAT-u.  Polega to na zmniejszeniu kwoty podatku dochodowego po wliczeniu do kosztów uzyskania przychodu zapłaconych rat leasingowych oraz amortyzacji i odsetek od kredytu.  

W ramach umowy leasingowej w Master1.pl można liczyć dodatkowo na przyjazne procedury likwidacji szkód komunikacyjnych, a w pakiecie usług dodatkowych na atrakcyjną ofertę ubezpieczeń i samochód zastępczy.

Raty leasingowe spłacane co miesiąc zgodnie z umową mogą pokrywać całą wartość pojazdu, a na zakończenie kontraktu można wykupić samochód na własność za kilka-kilkadziesiąt procent wartości. Cena wykupu jest ustalana na etapie podpisywania umowy leasingowej.

Auto w leasing mogą wziąć nie tylko firmy, ale i osoby fizyczne, uzyskujące dochód np. z umowy o pracę. Jest to tzw. leasing konsumencki, który można otrzymać dostarczając do Master1.pl zaświadczenie o dochodach oraz potwierdzenie wpływu z ostatnich 3 miesięcy. Dla klientów prywatnych, poszukujących sposobu sfinansowania zakupu nowego auta, leasing konsumencki jest atrakcyjniejszy z punktu widzenia kosztów, ale przede wszystkim obsługi i formalności, które są o wiele bardziej przyjazne i łatwiejsze niż w przypadku bankowych kredytów samochodowych.

A może nowe auto na abonament bez opłaty na start!

Auto na abonament to jedna z nowszych form finansowania zakupu nowego samochodu dla osób prywatnych i małych firm. Zdecydowanie najmniej angażująca pod względem formalności (w porównaniu z kredytem czy leasingiem) podczas ubiegania się o udzielenie abonamentu a także podczas dalszego korzystania z samochodu. Abonament jest stałą miesięczną opłatą obejmującą większość wydatków związanych z używaniem samochodu. Jedyne koszty, które dodatkowo ponosi osoba użytkująca pojazd to zakup paliwa. Pozostałe opłaty są już włączone w comiesięczny abonament.

W ramach umowy abonamentu udostępniany jest nowy samochód, który już po kilkunastu miesiącach można wymienić na nowy. Dodatkowo w Master1.pl abonament obejmuje kompletną obsługę serwisową, wymianę i przechowywanie opon wymienianych sezonowo, co z punktu widzenia oszczędności czasu i pieniędzy, a także pewności powierzenia auta w ręce fachowców, jest niewątpliwym ułatwieniem i wygodą. Dodatkowo opłata abonamentowa obejmuje pełny pakiet ubezpieczeń, zawierający OC, AC oraz NNW a także całodobową opiekę Assistance i samochód zastępczy. Master1.pl nie wymaga opłaty wstępnej – wkładu własnego, jako warunku zawarcia umowy i przekazania pojazdu do użytkowania.

Warianty zakończenia umowy auta na abonament

Już po kilkunastu miesiącach od rozpoczęcia użytkowania pojazdu można wymienić go na nowy model. Okres, w którym nastąpi wymiana jest elastyczny może wynieść także 2,3, 4, 5 lat. Można także w chwili wygaśnięcia umowy wykupić auto na własność od Master1.

Jeśli więc marzenie o jeździe nowym samochodem jest wciąż odsuwane w czasie przez argumenty o szybkiej utracie wartości nowych aut, problemach z odsprzedażą w satysfakcjonującej cenie, warto rozważyć zawarcie umowy abonamentowej. To cały pakiet wygody i bezpieczeństwa i zdecydowanie mniej formalności zarówno podczas wnioskowania jak i dalszej eksploatacji auta.

Rozwiązania takie jak finansowanie nowych aut przez abonament trafiły do Polski z rynków zachodnich. Eksperci twierdzą, że ta forma finansowania ma przed sobą przyszłość również w Polsce. Abonament jest jednym z popularniejszych sposobów na wymianę auta na nowe raz na kilka lat, a kwestia tego, kto jest właścicielem jest mniej istotna od komfortu jazdy i obsługi eksploatacji samochodu. Dlatego warto rozważyć samochód na abonament zaczynając od kalkulacji w najbliższym oddziale Master1.pl

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl