Jakie radio do kuchni wybrać


Jakie radio do kuchni wybrać
2017-12-21
Polacy traktują swoje kuchnie na trzy sposoby. Pierwszy – tradycyjny – zakłada, że kuchnia to jedynie pomieszczenie służące do przyrządzania posiłków, przechowywania żywności, garnków i naczyń.

Jest to więc jakby pomieszczenie gospodarcze, w którym co najwyżej wypija się poranną kawę lub zjada samotne, szybkie śniadanie. Z takiej kuchni korzysta się dość intensywnie, ponieważ posiłki są przygotowywane w domu.

Wariant drugi jest bardzo podobny, z tym jednak, że kuchnia jest „na pokaz”: luksusowo urządzona, wyposażona w bardzo drogie sprzęty i meble, ale nieużywana, ponieważ domownicy jadają przeważnie w barach i restauracjach.

Wreszcie wariant trzeci: kuchnia jako domowe centrum życia rodzinnego i towarzyskiego. Nie musi być nawet duża, wystarczy tylko, jeśli ma odpowiedni klimat i parę miejsc siedzących przy stole. Tu jada się posiłki i tu podejmuje mniej oficjalnych gości – rodzinę, przyjaciół etc. W wielu domach jest to normą, a ich bywalcy przyzwyczaili się już do tego i dobrze im z tym.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie InfoMoto.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Przeczytaj również:

Radio do kuchni? Oczywiście

W każdej z takich kuchni przydaje się radio. To już stara tradycja, często jedyny radioodbiornik w domu znajdował się właśnie tam. Przez długie lata był to tzw. tranzystor, czyli aparat zasilany z sieci lub pracujący na bateriach. Stał z reguły w jakimś bezpiecznym miejscu, gdzie nie groził mu upadek, nie atakowały kuchenne opary ani para wodna. I radził sobie znakomicie.

Zwłaszcza, jeśli domownicy znosili fatalną jakość dźwięku nadawanego na falach długich, średnich i ultrakrótkich, ale czego się nie robiło, żeby posłuchać Wolnej Europy, Radia BBC czy Głosu Ameryki. Już tylko starsi Polacy pamiętają te dźwięki, dobiegające z trudem poprzez szumy zagłuszarek, uciekające raz po raz i powracające od nowa.

Oczywiście już wtedy, od lat 70. Polskie Radio nadawało też na falach ultrakrótkich. Tu jakość dźwięku była nieporównywalnie lepsza, ale nie wszędzie. Zupełnie zwyczajnym widokiem był pan domu, z uporem usiłujący ustawić antenę teleskopową tak, by UKF był odbierany czysto i bez szumów.

Aktualny trend: głośniki w suficie

Dziś wielu Polaków kupujących radio do kuchni wykorzystuje sufit do montażu głośników. Rzecz jasna, nie może to być betonowy sufit w bloku, ale posiadacze sufitów podwieszanych mogą sobie na taki luksus pozwolić. Sufitowe radio do kuchni można nabyć pod adresem http://eissound.pl/. W ofercie znajdują się odbiorniki hiszpańskiej firmy Eissound, przeznaczone dla posiadaczy portfeli o różnej grubości. Wygoda użytkowania wynika m.in. z tego, że do sterowania służy zawsze funkcjonalny pilot.


Redakcja Infomoto informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja Infomoto nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl