Historyczne podwójne zwycięstwo Volvo i prowadzenie w Mistrzostwach Świata na torze Nürburgring


Historyczne podwójne zwycięstwo Volvo i prowadzenie w Mistrzostwach Świata na torze Nürburgring
2017-06-11
Wyścigowy weekend serii FIA World Touring Car Championship na najbardziej wymagającym torze świata, Nürburgring Nordschleife, okazał się najlepszym w historii stajni Polestar Cyan Racing, zamykając się podwójnym zwycięstwem, podwójnym prowadzeniem w Mistrzostwach oraz rekordowym okrążeniem.


Thed Björk wygrał pierwszy wyścig, a jego kolega z zespołu, Nicky Catsburg, triumfował w drugim i obaj razem objęli prowadzenie w klasyfikacji kierowców Mistrzostw.

To był fantastyczny wyścig. Samochód był perfekcyjnie zestrojony w drugim wyścigu i zdołałem uzyskać przewagę, która pozwoliła mi kontrolować wyścig. To mój ulubiony tor i wygrana tutaj jest prawdziwym szczytowym osiągnięciem w mojej karierze. Teraz jesteśmy liderami Mistrzostw, co było i jest naszym celem, musimy tę pozycję utrzymać przez resztę sezonu – powiedział Nicky Catsburg.

Czterokrotny mistrz serii STCC Thed Björk zaczynał z szóstego miejsca startowego i przebił się na czoło, by wygrać cały wyścig, co pozwoliło mu na objęcie trzeciej lokaty w klasyfikacji mistrzostw, ze stratą zaledwie 8 punktów do prowadzącego.

Naprawdę dobrze wystartowałem i jeszcze przed pierwszym zakrętem z szóstej pozycji wszedłem na trzecią. Pojechałem świetny wyścig, udało mi się wykorzystać cień aerodynamiczny poprzednika i zdobyć jedno z najpiękniejszych zwycięstw w życiu. Jestem bardzo dumny, że dodałem Nürburgring do listy moich zwycięstw po wygranej na torze Monza w tym roku – powiedział Thed Björk.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl