Gdynia stolicą żeglarstwa podczas Volvo Gdynia Sailing Days 2017


Gdynia stolicą żeglarstwa podczas Volvo Gdynia Sailing Days 2017
2017-07-31
W Gdyni odbyły się największe morskie regaty w Polsce. Volvo Gdynia Sailing Days 2017 przyciągnęły wielu fanów tej dyscypliny sportowej, ale też osoby, które na co dzień nie mają z nią styczności.


Modernistyczna Gdynia na kilka dni zmieniła swoje oblicze i stała się stolicą morskich sportów. W tych dniach ulice pełne były ludzi z lornetkami, którzy śpieszyli by obserwować potyczki zawodników, ale łatwo można było również spotkać profesjonalnych żeglarzy i skipperów, którzy z pasją opowiadali swoje morskie przygody i udzielali cennych rad stawiającym pierwsze kroki.

Nie tylko żagle...

Podczas Volvo Gdynia Sailing Days nie zabrakło również atrakcji nieżeglarskich. Dla najmłodszych przygotowano na plaży szereg zajęć sportowo-rekreacyjnych, dla trochę starszych zajęcia z profesjonalnymi trenerami sportowymi oraz kino plenerowe. By poczuć szwedzki klimat wystarczyło wybrać się na kawę z cynamonową bułeczką tzw. kanelbullar do Fika Cafe. Gdyńska marina zaroiła się od nowych modeli Volvo, wśród których zakrólowała najgorętsza nowość SUV – XC60. Nie zabrakło także innych modeli, w tym XC90, czy V90 Cross Country.

Zakończoną właśnie, 18. edycję Volvo Gdynia Sailing Days bez wątpienia można zaliczyć do bardzo udanych. Cieszy fakt, że z roku na rok regaty trwają coraz dłużej i ściągają coraz większe rzesze ludzi, którzy nie tylko obserwują zmagania żeglarzy, ale sami również wyruszają w morze, by przeżyć przygodę na wodzie.

Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (0):


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl