Eksperci Volvo Cars ds. bezpieczeństwa otrzymali prestiżową nagrodę NHTSA


Eksperci Volvo Cars ds. bezpieczeństwa otrzymali prestiżową nagrodę NHTSA
2017-06-07
Volvo Cars, producent samochodów premium powszechnie uważanych za synonim najbardziej zaawansowanych systemów ochronnych, po raz kolejny został doceniony.
Przeczytaj również:

Volvo dostało nagrodę za swój wkład w podnoszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz obniżanie liczby ofiar i poważnych obrażeń – od amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Drogowego National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA).

Per Lenhoff, Senior Manager, oraz Magdalena Lindman, Technical Expert in Traffic Safety Data Analysis, którzy pracują w Centrum Bezpieczeństwa Samochodowego Volvo Cars, jednym z najnowocześniejszych laboratoriów badawczych w skali całej branży motoryzacyjnej, zostali wyróżnienie przez NHTSA za wkład w podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Od wielu lat pracują oni nad rozwojem szeregu rozwiązań i systemów, w tym systemem ochrony pasażerów Run-off oraz zarówno fizycznymi, jak i CAE (inżynieria wspierana komputerowo) metodami testowymi, które symulują i replikują zderzenia w rzeczywistości.

Skupiając się na kwestii rzeczywistego bezpieczeństwa, zarówno Magdalena Lindman, jak i Per Lenhoff w zdecydowany sposób przyczynili się do najwyższego poziomu ochrony, jaki zapewniają najnowsze samochody Volvo Cars, w tym nowy XC60. Nowy XC60 wszedł na rynek jako auto wyposażone w jeden najbardziej kompletnych zestawów systemów wsparcia kierowcy i jazdy na rynku.
Nadesłał:

JK PR

Wasze komentarze (1):

  • avatar
    ~Tomcio78, 2017-06-08 12:04:00

    Volvo idzie od dawna w kierunku bezpieczeństwa absolutnego. Program "zero ofiar w Volvo po 2020" jest tego dowodem.


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl